CSL Home Page
 

COAST SOCCER LEAGUE 2018


   
INLAND EMPIRE SPORTS COMPLX 4
San Bernardino
TIME
 GAME  
HOME TEAM VISITING TEAM GROUP
September 8, 2018   Saturday
 9:00 AM   16921 COLTON AMERICA SC ACADEMY  1   CELTIC ST. PATRICK  0   BOYS  2006 GOLD SOUTH
 10:45 AM   25641 COLTON AMERICA B02 MERLOS  1   MILAN ACADEMY WEST B02 BL  2   BOYS  2002 SILVER EAST
 12:45 PM   23559 TFA - IE  2   VISTA STORM B2003 BLACK  4   BOYS  2003 SILVER ELITE SOUTH
 2:30 PM   27885 RIVERSIDE MGFM-HD  2   OLYMPIACOS B2000 ACADEMY  4   BOYS  1999 GOLD SOUTH
 4:30 PM   19388 COLTON AMERICA SC  2   DOWNTOWN SC SOUTH BAY B05  2   BOYS  2005 SILVER ELITE SOUTH
September 9, 2018   Sunday
 9:40 AM   19299 IE SURF B05 ACADEMY MU  0   PUMAS USA GOLD  2   BOYS  2005 GOLD SOUTH
 11:15 AM   19644 IE SURF B05 SALOMON  1   AVSC STORM RED B05  2   BOYS  2005 SILVER DELTA
September 15, 2018   Saturday
 8:00 AM   23561 TFA - IE  3   FC MAN UNITED B2003  1   BOYS  2003 SILVER ELITE SOUTH
 9:45 AM   24238 COLTON AMERICA SC WHITE  5   YASC SPARTANS FC B03  4   BOYS  2003 BRONZE EAST
 11:30 AM   26163 RIVERSIDE MGFM-HD  2   REBELS ROGET  7   GIRLS  2002 GOLD
 1:30 PM   26534 COLTON AMERICA SC  4   DOWNEY FC CRUSHERS  4   GIRLS  2002 BRONZE SOUTH
 3:30 PM   18955 COLTON AMERICA SC  4   HDYSL FURY F.C.-HD  1   GIRLS  2006 BRONZE DELTA
September 16, 2018   Sunday
 9:15 AM   23519 TFA - IE  1   EMPIRE SC B03  4   BOYS  2003 SILVER ELITE SOUTH
 11:00 AM   25629 COLTON AMERICA B02 MERLOS  1   COACHELLA VALLEY FIRE 02  2   BOYS  2002 SILVER EAST
 1:00 PM   27877 RIVERSIDE MGFM-HD  0   COACHELLA VALLEY SC B00  8   BOYS  1999 GOLD SOUTH
 3:00 PM   26129 RIVERSIDE MGFM-HD  2   LA GALAXY CV G02 PRE-ACAD  2   GIRLS  2002 GOLD
September 22, 2018   Saturday
 8:00 AM   20986 COLTON AMERICA SC  3   IE SURF G05 LARA  1   GIRLS  2005 BRONZE EAST
 9:35 AM   16905 COLTON AMERICA SC ACADEMY  1   UIFC LAGUNA FC ACADEMY  7   BOYS  2006 GOLD SOUTH
 11:10 AM   18962 COLTON AMERICA SC  3   HDYSL FURY F.C HD RAMIREZ  3   GIRLS  2006 BRONZE DELTA
 12:45 PM   24240 COLTON AMERICA SC WHITE  2   LA ACADEMIA S.C. ZORROS  3   BOYS  2003 BRONZE EAST
 2:30 PM   27887 RIVERSIDE MGFM-HD  5   UIFC NORWALK UNITED  3   BOYS  1999 GOLD SOUTH
 4:30 PM   19301 IE SURF B05 ACADEMY MU  1   DESERT UNITED SC B05 5054  2   BOYS  2005 GOLD SOUTH
September 23, 2018   Sunday
 8:00 AM   20081 LEGENDS IE B05 ALEX  0   FONTANA FC PACO 05  12   BOYS  2005 BRONZE DELTA
 11:20 AM   19650 IE SURF B05 SALOMON  1   FC VALENCIA SWAP (SGV)  4   BOYS  2005 SILVER DELTA
 12:45 PM   28135 IE SURF G00 PREMIER CK  5   LA GALAXY BAKERSFIELD G00  0   GIRLS  1999 GOLD
September 29, 2018   Saturday
 8:00 AM   19629 IE SURF B05 SALOMON  1   CLAREMONT STARS B2005  4   BOYS  2005 SILVER DELTA
 9:45 AM   25327 COLTON AMERICA SC  3   UIFC LAGUNA FC ACADEMY  6   BOYS  2002 GOLD SOUTH
 11:45 AM   23542 TFA - IE  1   NHB BLACK  3   BOYS  2003 SILVER ELITE SOUTH
 1:30 PM   19302 IE SURF B05 ACADEMY MU  1   RIVERSIDE CITY FC ACADEMY  1   BOYS  2005 GOLD SOUTH
 3:05 PM   26148 RIVERSIDE MGFM-HD  2   SOUTH VALLEY G02 CARTER  6   GIRLS  2002 GOLD
October 6, 2018   Saturday
 8:00 AM   19668 IE SURF B05 SALOMON  0   AVSC STORM ELITE B05  7   BOYS  2005 SILVER DELTA
 9:45 AM   24222 COLTON AMERICA SC WHITE  0   LA ACADEMIA S.C. YUCAIPA  4   BOYS  2003 BRONZE EAST
 11:30 AM   20993 COLTON AMERICA SC  1   BYSC SOUTH G2005 BLUE  1   GIRLS  2005 BRONZE EAST
 1:05 PM   19309 IE SURF B05 ACADEMY MU  1   BYSC B05 SYL  5   BOYS  2005 GOLD SOUTH
October 7, 2018   Sunday
 8:00 AM   27914 RIVERSIDE MGFM-HD  2   YASC SPARTANS FC B00  10   BOYS  1999 GOLD SOUTH
 10:00 AM   26164 RIVERSIDE MGFM-HD  2   SANTA MONICA UTD G02 BLUE  2   GIRLS  2002 GOLD
 12:00 PM   25640 COLTON AMERICA B02 MERLOS  2   TITANS FC B02 OROZCO  0   BOYS  2002 SILVER EAST
October 14, 2018   Sunday
 9:35 AM   19315 IE SURF B05 ACADEMY MU  0   RIALTO FIRE SC  0   BOYS  2005 GOLD SOUTH
 11:10 AM   19675 IE SURF B05 SALOMON  1   FONTANA FC REAL MADRID  6   BOYS  2005 SILVER DELTA
 1:20 PM   18632 IE SURF G06 SHELTON  0   LEGENDS IE PREMIER CK  1   GIRLS  2006 SILVER EAST
October 20, 2018   Saturday
 8:00 AM   25338 COLTON AMERICA SC  1   MILAN ACADEMY B02 WHITE  1   BOYS  2002 GOLD SOUTH
 10:00 AM   19679 IE SURF B05 SALOMON  2   BF310 SGV B2005  7   BOYS  2005 SILVER DELTA
 11:45 AM   19377 COLTON AMERICA SC  4   RANGERS B05 ELITE GOLD  3   BOYS  2005 SILVER ELITE SOUTH
 1:20 PM   23554 TFA - IE  0   AVSC STORM ELITE B03  5   BOYS  2003 SILVER ELITE SOUTH
 3:05 PM   24252 COLTON AMERICA SC WHITE  5   PALM DESERT SC B03  3   BOYS  2003 BRONZE EAST
October 21, 2018   Sunday
 8:00 AM   31867 UNITED - SC G04 RED  2   IE SURF G04 GOMEZ  1   GIRLS  2004 LEAGUE CUP
 9:30 AM   30986 INTER-AMERICA HALCONES FC  2   LEGENDS IE B04 GONZALEZ  0   BOYS  2004 LEAGUE CUP
 11:00 AM   31869 N.V.S.C. HER-RICANES  2   UNITED - SC G04 RED  0   GIRLS  2004 LEAGUE CUP
 12:30 PM   30985 TFA - VENTURA COUNTY BLUE  3   INTER-AMERICA HALCONES FC  2   BOYS  2004 LEAGUE CUP
 2:00 PM   31868 IE SURF G04 GOMEZ  0   N.V.S.C. HER-RICANES  4   GIRLS  2004 LEAGUE CUP
 3:30 PM   30987 LEGENDS IE B04 GONZALEZ  4   TFA - VENTURA COUNTY BLUE  0   BOYS  2004 LEAGUE CUP
October 27, 2018   Saturday
 8:00 AM   32044 UIFC VENOM SC  0   OXNARD UNITED SC  2   GIRLS  2002 LEAGUE CUP
 9:30 AM   32050 COLTON AMERICA SC  0   SIMI VALLEY PREMIER GREEN  2   GIRLS  2002 LEAGUE CUP
 11:00 AM   32045 OXNARD UNITED SC  0   IE SURF G02 FICKE  5   GIRLS  2002 LEAGUE CUP
 12:30 PM   32051 SIMI VALLEY PREMIER GREEN  0   LA MIRADA FC G02 OROZCO  0   GIRLS  2002 LEAGUE CUP
 2:00 PM   32046 IE SURF G02 FICKE  5   UIFC VENOM SC  2   GIRLS  2002 LEAGUE CUP
 3:30 PM   32052 LA MIRADA FC G02 OROZCO  2   COLTON AMERICA SC  1   GIRLS  2002 LEAGUE CUP
October 28, 2018   Sunday
 8:00 AM   31993 AVSC STORM RED G03  6   VC GALAXY FC-G03 HG  0   GIRLS  2003 LEAGUE CUP
 9:30 AM   31996 OXNARD UNITED SC  2   AVFC  0   GIRLS  2003 LEAGUE CUP
 11:00 AM   31994 VC GALAXY FC-G03 HG  1   UNITED HDC AV 03  3   GIRLS  2003 LEAGUE CUP
 12:30 PM   31997 AVFC  2   IE SURF G03 SANCHEZ  2   GIRLS  2003 LEAGUE CUP
 2:00 PM   31995 UNITED HDC AV 03  0   AVSC STORM RED G03  5   GIRLS  2003 LEAGUE CUP
 3:30 PM   31998 IE SURF G03 SANCHEZ  1   OXNARD UNITED SC  3   GIRLS  2003 LEAGUE CUP
November 3, 2018   Saturday
 8:00 AM   31918 LAZERS SC G04  2   MSA FC UNITED  0   GIRLS  2004 LEAGUE CUP
 9:30 AM   30616 BOCA JRS LA B06 BLUE  4   CULVER CITY FC B06  0   BOYS  2006 LEAGUE CUP
 11:00 AM   31919 MSA FC UNITED  0   YASC SPARTANS FC G04 BLACK  3   GIRLS  2004 LEAGUE CUP
 12:30 PM   30617 CULVER CITY FC B06     SPARTANS BOYLE HEIGHTS     BOYS  2006 LEAGUE CUP
 2:00 PM   31920 YASC SPARTANS FC G04 BLACK  0   LAZERS SC G04  0   GIRLS  2004 LEAGUE CUP
 3:30 PM   30618 SPARTANS BOYLE HEIGHTS  0   BOCA JRS LA B06 BLUE  8   BOYS  2006 LEAGUE CUP
November 4, 2018   Sunday
 8:00 AM   31833 IE SURF G05 SAMMY  0   TEAM USA RED  4   GIRLS  2005 LEAGUE CUP
 9:30 AM   25681 COACHELLA VALLEY FIRE 02  4   COLTON AMERICA B02 MERLOS  1   BOYS  2002 SILVER EAST
 11:30 AM   31831 TEAM USA RED  0   OXNARD WAVE SC  1   GIRLS  2005 LEAGUE CUP
 3:00 PM   31832 OXNARD WAVE SC  1   IE SURF G05 SAMMY  2   GIRLS  2005 LEAGUE CUP
November 10, 2018   Saturday
 8:00 AM   19324 IE SURF B05 ACADEMY MU  0   RANGERS B05 SYL  3   BOYS  2005 GOLD SOUTH
 9:35 AM   26537 COLTON AMERICA SC  1   ORANGE COUNTY UNITED G02  0   GIRLS  2002 BRONZE SOUTH
 11:35 AM   25342 COLTON AMERICA SC  2   CYSA PREMIER ACADEMY B02  2   BOYS  2002 GOLD SOUTH
 1:35 PM   23558 TFA - IE  1   UIFC LAGUNA FC 03  2   BOYS  2003 SILVER ELITE SOUTH
 3:20 PM   18972 COLTON AMERICA SC  1   DESERT COMM BARSTOW KING  4   GIRLS  2006 BRONZE DELTA

A Red Circle