CSL Home Page
 

COAST SOCCER LEAGUE 2019


   
SAN BERNARDINO COMPLEX 10
Highland
TIME
 GAME  
HOME TEAM VISITING TEAM GROUP
September 8, 2019   Sunday
 8:00 AM   23340 TEAM USA - PINK  2   MAGNUS FC  0   GIRLS  2005 BRONZE EAST
 9:40 AM   21750 TEAM USA BLUE  2   CULVER CITY FC B05  0   BOYS  2005 SILVER ELITE SOUTH
 11:20 AM   23280 TEAM USA - BLUE  0   MILAN ACADEMY G05 BLACK  10   GIRLS  2005 BRONZE DELTA
 1:00 PM   17770 TEAM USA RED  2   MILAN ACADEMY B07 BLACK  2   BOYS  2007 SILVER EAST
 2:35 PM   23659 FCA SC B04  1   GLENDALE FC/CAL FC BLACK  4   BOYS  2004 SILVER ELITE SOUTH
September 14, 2019   Saturday
 8:00 AM   22814 TEAM USA RED  1   RIVERSIDE FC - G05  0   GIRLS  2005 GOLD
 9:45 AM   22000 MANCHESTER UNITED B05  2   INTERNATIONAL FC B05  4   BOYS  2005 SILVER CENTRAL
 11:25 AM   18184 MANCHESTER UNITED B07  1   OLIMPUS FC - B07 TAURO  2   BOYS  2007 BRONZE DELTA
 1:00 PM   20827 UNIVERSAL MOVAL  1   SANTA MONICA UTD G06 BLUE  1   GIRLS  2006 SILVER ELITE SOUTH
September 15, 2019   Sunday
 9:45 AM   25830 FONTANA FC B2003  3   OLIMPUS FC B03-CRUZEIRO  1   BOYS  2003 SILVER SOUTH
 11:45 AM   23590 TEAM USA RED  2   CD INDEPENDIENTE B04GREEN  0   BOYS  2004 GOLD SOUTH
 1:30 PM   21752 TEAM USA BLUE  0   UIFC ALL STARS UNITED  0   BOYS  2005 SILVER ELITE SOUTH
 3:15 PM   23270 TEAM USA BLACK  5   DESERT COMM ADELANTO 05  3   GIRLS  2005 BRONZE DELTA
September 21, 2019   Saturday
 8:00 AM   22396 TITANS FC-OROZCO  12   HIGH DESERT HESPERIA BLUE  0   BOYS  2005 BRONZE DELTA
 9:40 AM   24318 FONTANA/ SAN BERNARDINO FC  2   RIVERSIDE CITY FC BLUE  5   BOYS  2004 BRONZE GAMMA
 11:25 AM   22060 FONTANA FC TAPATIO  0   LEGENDS IE B05 SALOMON  6   BOYS  2005 SILVER DELTA
 1:05 PM   26819 FONTANA FC B02 CHAGO  7   RIALTO FIRE SC ACADEMY  4   BOYS  2002 GOLD SOUTH
September 22, 2019   Sunday
 8:00 AM   24705 TEAM USA SC  1   CELTIC HARPS  0   GIRLS  2004 SILVER ELITE SOUTH
 9:45 AM   25825 TEAM USA  4   FC MAN UNITED B2003 WHITE  2   BOYS  2003 SILVER SOUTH
 11:45 AM   23662 TEAM USA WHITE  3   GLENDALE FC/CAL FC BLACK  3   BOYS  2004 SILVER ELITE SOUTH
 1:30 PM   23666 TEAM USA B04 BLACK  2   FCA SC B04  4   BOYS  2004 SILVER ELITE SOUTH
 3:15 PM   22101 FONTANA FC PACO 05  3   RIVERSIDE CITY FC  0   BOYS  2005 SILVER EAST
October 12, 2019   Saturday
 8:00 AM   24871 MANCHESTER UNITED G04  0   TITANS FC - SERVITAS  1   GIRLS  2004 SILVER EAST
 9:45 AM   17402 TITANS FC-OROZCO  2   BOCA OC B07 WHITE  2   BOYS  2007 GOLD SOUTH
 11:20 AM   24308 TEAM USA  1   INLAND UNITED SC BETO  1   BOYS  2004 BRONZE EAST
 1:05 PM   24310 MAGNUS FC  2   HEMET JUVENTUS FC  3   BOYS  2004 BRONZE EAST
 2:40 PM   21009 TEAM USA  3   CLAREMONT STARS 06KNUDSEN  1   GIRLS  2006 SILVER EAST
October 13, 2019   Sunday
 8:00 AM   28133 MANCHESTER UNITED 3135  4   INLAND UNITED GERARDO 01  0   BOYS  2000 SILVER ELITE SOUTH
 10:00 AM   18214 MANCHESTER UNITED B07  0   DESERT COMM VICTORVILLE  6   BOYS  2007 BRONZE DELTA
 11:35 AM   28263 MANCHESTER UNITED G01  1   DOWNTOWN LA-SC G00  2   GIRLS  2000 SILVER ELITE SOUTH
 1:35 PM   27539 MANCHESTER UNITED WHITE  2   MILAN ACADEMY SOUTHG02INJR  4   GIRLS  2002 SILVER EAST
 3:35 PM   22031 MANCHESTER UNITED B05  1   UNITED CENTRAL WHITE  3   BOYS  2005 SILVER CENTRAL
October 20, 2019   Sunday
 8:00 AM   31981 DOWNTOWN LA BOYLE HTS 01  2   RIVERSIDE MGFM B01  1   BOYS  2000 LEAGUE CUP
 9:30 AM   31990 FC GOLDEN STATE B01 NORTH  5   DESERT COMMUNITIES SC B01  0   BOYS  2000 LEAGUE CUP
 11:00 AM   31982 RIVERSIDE MGFM B01  0   LA SURF LC B01  3   BOYS  2000 LEAGUE CUP
 12:30 PM   31991 DESERT COMMUNITIES SC B01  2   SOUTH BAY FALCONS 01  6   BOYS  2000 LEAGUE CUP
 2:00 PM   31983 LA SURF LC B01  0   DOWNTOWN LA BOYLE HTS 01  1   BOYS  2000 LEAGUE CUP
 3:30 PM   31992 SOUTH BAY FALCONS 01  2   FC GOLDEN STATE B01 NORTH  0   BOYS  2000 LEAGUE CUP
October 26, 2019   Saturday
 8:00 AM   31108 FOOTHILL STORM WHITE  2   FC UNITED BLACK 06  1   BOYS  2006 LEAGUE CUP
 9:30 AM   31111 INLAND UNITED SC SUAZO  2   FC DEPORTIVO U.DE.G  1   BOYS  2006 LEAGUE CUP
 11:00 AM   31109 FC UNITED BLACK 06  0   DOWNTOWN LA-SC B06  10   BOYS  2006 LEAGUE CUP
 12:30 PM   31112 FC DEPORTIVO U.DE.G  2   CYSA PREMIER B06 VP  3   BOYS  2006 LEAGUE CUP
 2:00 PM   31110 DOWNTOWN LA-SC B06  1   FOOTHILL STORM WHITE  2   BOYS  2006 LEAGUE CUP
 3:30 PM   31113 CYSA PREMIER B06 VP  1   INLAND UNITED SC SUAZO  1   BOYS  2006 LEAGUE CUP
October 27, 2019   Sunday
 8:00 AM   31471 LA BULLS B05 BLACK  1   PALM DESERT SC B05  1   BOYS  2005 LEAGUE CUP
 9:30 AM   31468 SANTA MONICA UTD B05 BLUE  3   CC AZTECS B05  3   BOYS  2005 LEAGUE CUP
 11:00 AM   31472 PALM DESERT SC B05  0   CD INDEPENDIENTE B05GREEN  3   BOYS  2005 LEAGUE CUP
 12:30 PM   31469 CC AZTECS B05  0   DYNAMO SC  0   BOYS  2005 LEAGUE CUP
 2:00 PM   31473 CD INDEPENDIENTE B05GREEN  3   LA BULLS B05 BLACK  1   BOYS  2005 LEAGUE CUP
 3:30 PM   31470 DYNAMO SC  6   SANTA MONICA UTD B05 BLUE  0   BOYS  2005 LEAGUE CUP
November 2, 2019   Saturday
 8:00 AM   36095 RIVERSIDE FC - G05  2   NEWBURY PARK SC VIPERS  0   GIRLS  2005 LEAGUE CUP
 9:45 AM   35104 RIVERSIDE CITY FC ELITE  2   DOWNTOWN LA SC B04 NPL  3   BOYS  2004 LEAGUE CUP
 11:30 AM   35105 UIFC PANTHERS  1   GLENDALE FC/CAL FC BLACK  4   BOYS  2004 LEAGUE CUP
 1:15 PM   35106 TEAM USA B04 BLACK  1   SAFC CHIVAS ACADEMY 04  2   BOYS  2004 LEAGUE CUP
 3:00 PM   35107 APPLE VALLEY STORMACADEMY  1   HG EAGLES B04 - ALEJANDRO  2   BOYS  2004 LEAGUE CUP
November 3, 2019   Sunday
 8:00 AM   23306 TEAM USA - BLUE  0   MILAN ACADEMY WEST G05RED  4   GIRLS  2005 BRONZE DELTA
 9:40 AM   21742 TEAM USA BLUE  0   APPLE VALLEY STORMELITE05  3   BOYS  2005 SILVER ELITE SOUTH
 11:20 AM   23301 TEAM USA BLACK  1   COLTON AMERICA SC  0   GIRLS  2005 BRONZE DELTA
 1:00 PM   23366 TEAM USA - PINK  3   UNIVERSAL SC USL MOVAL  0   GIRLS  2005 BRONZE EAST
 2:40 PM   21727 FC ENGLAND B05  3   CYSA PREMIER B05  2   BOYS  2005 SILVER ELITE SOUTH
November 9, 2019   Saturday
 8:00 AM   23587 TEAM USA RED  3   BYSC B04 SYL  2   BOYS  2004 GOLD SOUTH
 9:45 AM   25849 TEAM USA  3   RIVERSIDE FC - B03 LOBOS  1   BOYS  2003 SILVER SOUTH
 11:45 AM   22833 TEAM USA RED  1   MILAN ACADEMY G05 RED  1   GIRLS  2005 GOLD
 1:30 PM   23093 TEAM USA WHITE  3   RIALTO FIRE SC RED  3   GIRLS  2005 SILVER EAST
November 10, 2019   Sunday
 8:00 AM   31297 TOTAL FUTBOL ACAD TRICOUNTY  3   UNITED CENTRAL RED  0   GIRLS  2006 LEAGUE CUP
 9:30 AM   31300 SOUTH VALLEY G06 GORE  6   DESERT COMM BARSTOW KING  0   GIRLS  2006 LEAGUE CUP
 11:00 AM   31298 UNITED CENTRAL RED  3   LA ESPERANZA SB ELITE 06  0   GIRLS  2006 LEAGUE CUP
 12:30 PM   31301 DESERT COMM BARSTOW KING  2   TEAM USA  4   GIRLS  2006 LEAGUE CUP
 2:00 PM   31299 LA ESPERANZA SB ELITE 06  1   TOTAL FUTBOL ACAD TRICOUNTY  3   GIRLS  2006 LEAGUE CUP
 3:30 PM   31302 TEAM USA  1   SOUTH VALLEY G06 GORE  4   GIRLS  2006 LEAGUE CUP
November 16, 2019   Saturday
 9:30 AM   35075 ORANGE COUNTY UNITED B06     BOCA JRS LA B06 LAPD     BOYS  2006 LEAGUE CUP
 11:00 AM   35076 BOCA JRS LA B06 BLUE     CELTIC HARPS     BOYS  2006 LEAGUE CUP
 12:30 PM   35077 PUMAS USA KICKERS BLACK     CYSA PREMIER B06     BOYS  2006 LEAGUE CUP
November 17, 2019   Sunday
 8:00 AM   19841 MAGNUS FC     LEGENDS IE B06 ANDY     BOYS  2006 SILVER DELTA
 9:35 AM   17756 MILAN ACADEMY WEST 07 RED     CLAREMONT STARS 07ABRAHAM     BOYS  2007 SILVER DELTA
 11:15 AM   17391 TITANS FC-OROZCO     AC BREA B07 PDA     BOYS  2007 GOLD SOUTH
 12:50 PM   18204 MANCHESTER UNITED B07     OLIMPUS FC B07-CRUZEIRO     BOYS  2007 BRONZE DELTA
 2:30 PM   17752 PRO ALLIANCE FC LP     FONTANA/ SAN BERNARDINO FC     BOYS  2007 SILVER DELTA

A Red Circle