CSL Home Page
 

COAST SOCCER LEAGUE 2019


   
SAN BERNARDINO COMPLEX 9
Highland
TIME
 GAME  
HOME TEAM VISITING TEAM GROUP
September 8, 2019   Sunday
 8:00 AM   24708 TEAM USA SC  0   RIVERSIDE CITY FC  6   GIRLS  2004 SILVER ELITE SOUTH
 10:00 AM   23641 TEAM USA WHITE  3   ANAHEIM FC B2004  1   BOYS  2004 SILVER ELITE SOUTH
 11:45 AM   27402 TEAM USA WHITE  5   DOWNEY FC ELITE  1   GIRLS  2002 SILVER ELITE SOUTH
 1:30 PM   23648 TEAM USA B04 BLACK  0   APPLE VALLEY STORMELITE04  3   BOYS  2004 SILVER ELITE SOUTH
September 14, 2019   Saturday
 8:00 AM   22389 TITANS FC-OROZCO  1   COLTON AMERICA SC WHITE  3   BOYS  2005 BRONZE DELTA
 9:40 AM   18735 TITANS FC OROZCO  1   UNITED LA (JOZKOWICZ)  5   GIRLS  2007 SILVER ELITE SOUTH
 11:15 AM   20258 TITANS FC-FONTANA  3   MILAN ACADEMY B06 BLACK  4   BOYS  2006 BRONZE DELTA
 1:00 PM   17726 FONTANA/ SAN BERNARDINO FC  5   XPLOSION SC B07  0   BOYS  2007 SILVER DELTA
 2:35 PM   24892 MANCHESTER UNITED G04  2   APPLE VALLEY STORM BLKG04  0   GIRLS  2004 SILVER EAST
September 15, 2019   Sunday
 8:00 AM   23665 FCA SC B04  0   EMPIRE SC B04  2   BOYS  2004 SILVER ELITE SOUTH
 9:45 AM   27063 FCA SC B02  8   ANAHEIM FC B2002 RED  0   BOYS  2002 SILVER SOUTH
 11:45 AM   28055 SWSC ELITE B01  3   DOWNTOWN LA BOYLE HTS 01  2   BOYS  2000 GOLD SOUTH
 1:45 PM   28152 ACADEMIA FCLA B00  7   LA ACADEMIA CHIVAS  1   BOYS  2000 SILVER ELITE SOUTH
September 28, 2019   Saturday
 8:00 AM   23329 MAGNUS FC  0   TITANS FC  4   GIRLS  2005 BRONZE EAST
 9:40 AM   24264 MAGNUS FC  0   UNIVERSAL SC DREAMERS  8   BOYS  2004 BRONZE EAST
 11:25 AM   28229 MANCHESTER UNITED G01  3   BALDWIN PARK UNITED G2001  0   GIRLS  2000 SILVER ELITE SOUTH
 1:25 PM   24325 MANCHESTER UNITED B04  1   RIALTO FIRE  1   BOYS  2004 BRONZE GAMMA
 3:10 PM   21985 MANCHESTER UNITED B05  7   FOOTHILL STORM  0   BOYS  2005 SILVER CENTRAL
October 5, 2019   Saturday
 8:00 AM   18733 TEAM USA  1   TITANS FC OROZCO  0   GIRLS  2007 SILVER ELITE SOUTH
 9:35 AM   17780 TEAM USA RED  1   RIVERSIDE MGFM SPARTANS  1   BOYS  2007 SILVER EAST
 12:55 PM   23098 TEAM USA WHITE  1   DESERT ELITE FC NATIVES  0   GIRLS  2005 SILVER EAST
October 6, 2019   Sunday
 8:00 AM   23353 TITANS FC  0   RIVERSIDE FC - G05 ALCARA  2   GIRLS  2005 BRONZE EAST
 9:40 AM   24870 TITANS FC - SERVITAS  2   FC MAN UNITED G2004  1   GIRLS  2004 SILVER EAST
 11:25 AM   17397 TITANS FC-OROZCO  3   CELTIC ACADEMY HARPS  3   BOYS  2007 GOLD SOUTH
October 12, 2019   Saturday
 8:00 AM   21522 CELTIC ACADEMY HARPS  3   BYSC B05 SYL  3   BOYS  2005 PREMIER
 9:45 AM   26187 TOTAL FUTBOL ACADEMY SD  1   CELTIC 1888  3   GIRLS  2003 PREMIER
 11:45 AM   26190 SD STRIKERS G03 PREMIER  2   DOWNTOWN LA-SC G03  0   GIRLS  2003 PREMIER
 1:45 PM   24600 BYSC G04 SYL  0   SD STRIKERS G04 PREMIER  5   GIRLS  2004 PREMIER
October 13, 2019   Sunday
 8:00 AM   22421 TITANS FC-OROZCO  6   CELTIC DRUIDS  1   BOYS  2005 BRONZE DELTA
 9:40 AM   27523 TITANS FC  0   EMPIRE SC G02  3   GIRLS  2002 SILVER EAST
 11:40 AM   20285 TITANS FC-FONTANA  5   FONTANA / SAN BERNARDINO FC  1   BOYS  2006 BRONZE DELTA
 1:15 PM   22085 FONTANA FC TAPATIO  2   APPLE VALLEY STORM REDB05  1   BOYS  2005 SILVER DELTA
October 19, 2019   Saturday
 8:00 AM   31510 SPARTANS UNITED STARS  1   SANTA MONICA UTD G05 WHITE  4   GIRLS  2005 LEAGUE CUP
 9:30 AM   31378 DESERT COMM B05 SILVER  1   LA BULLS B05 RED  2   BOYS  2005 LEAGUE CUP
 11:00 AM   31511 SANTA MONICA UTD G05 WHITE  0   TEAM USA BLACK  4   GIRLS  2005 LEAGUE CUP
 12:30 PM   31379 LA BULLS B05 RED  0   LA UNITED LA - B2005  3   BOYS  2005 LEAGUE CUP
 2:00 PM   31512 TEAM USA BLACK  3   SPARTANS UNITED STARS  1   GIRLS  2005 LEAGUE CUP
 3:30 PM   31380 LA UNITED LA - B2005  2   DESERT COMM B05 SILVER  1   BOYS  2005 LEAGUE CUP
October 20, 2019   Sunday
 8:00 AM   20287 TITANS FC-FONTANA  4   RIALTO FIRE SC RED  0   BOYS  2006 BRONZE DELTA
 9:35 AM   23355 TITANS FC  3   UNIVERSAL SC USL MOVAL  2   GIRLS  2005 BRONZE EAST
 11:15 AM   24872 TITANS FC - SERVITAS  0   RIVERSIDE FC - G04  0   GIRLS  2004 SILVER EAST
 1:00 PM   19850 MAGNUS FC  3   RIVERSIDE CITY FC  1   BOYS  2006 SILVER DELTA
 2:40 PM   21725 TEAM USA BLUE  2   FC ENGLAND B05  1   BOYS  2005 SILVER ELITE SOUTH
October 26, 2019   Saturday
 8:00 AM   25837 TEAM USA  2   MILAN ACADEMY B03/04 BLACK  0   BOYS  2003 SILVER SOUTH
 10:00 AM   21024 TEAM USA  0   BYSC G06 SYL  2   GIRLS  2006 SILVER EAST
 11:40 AM   26205 TEAM USA  2   CENTRAL COAST UTD GREEN  1   GIRLS  2003 GOLD
 1:40 PM   18738 TEAM USA  0   FC LONG BEACH GS G07 RED  0   GIRLS  2007 SILVER ELITE SOUTH
 3:15 PM   27058 FCA SC B02  3   NECAXA USA BLACK  1   BOYS  2002 SILVER SOUTH
October 27, 2019   Sunday
 8:00 AM   24347 MANCHESTER UNITED B04  1   RIVERSIDE CITY FC BLUE  7   BOYS  2004 BRONZE GAMMA
 9:45 AM   24912 MANCHESTER UNITED G04  1   SD REAL MADRID BEAUMONT G04PIERCE  1   GIRLS  2004 SILVER EAST
 11:30 AM   28148 MANCHESTER UNITED 3135  0   ACADEMIA FCLA B00  0   BOYS  2000 SILVER ELITE SOUTH
November 2, 2019   Saturday
 8:45 AM   35103 CELTIC ACADEMY HARPS  5   OXNARD UNITED SC BLUE  0   BOYS  2004 LEAGUE CUP
 10:30 AM   35110 P2KS CHELSEA AF  2   TOTAL FUTBOL ACAD SO BAY  1   BOYS  2004 LEAGUE CUP
 12:15 PM   35111 LA UNITED FUTBOL ACADEMY  6   LA GALAXY CV B04 RED  0   BOYS  2004 LEAGUE CUP
 2:00 PM   35112 FC GOLDEN STATE 2004  1   TEAM USA WHITE  3   BOYS  2004 LEAGUE CUP
November 3, 2019   Sunday
 8:30 AM   31928 OXNARD PAL  1   INLAND UNITED SC ROJAS  1   BOYS  2002 LEAGUE CUP
 10:00 AM   35124 DOWNTOWN LA-SC B03 BLACK  2   SPARTANS FC RED  1   BOYS  2003 LEAGUE CUP
 11:45 AM   31927 OXNARD WAVE SC GOLD  6   OXNARD PAL  0   BOYS  2002 LEAGUE CUP
 1:15 PM   35127 UIFC LAGUNA FC 03  0   APPLE VALLEY STORMELITE03  1   BOYS  2003 LEAGUE CUP
 3:00 PM   31929 INLAND UNITED SC ROJAS  1   OXNARD WAVE SC GOLD  3   BOYS  2002 LEAGUE CUP
November 9, 2019   Saturday
 8:00 AM   23311 MILAN ACADEMY WEST G05RED  1   DESERT COMM ADELANTO 05  4   GIRLS  2005 BRONZE DELTA
 9:40 AM   27527 TITANS FC  1   PALM DESERT SC G02  6   GIRLS  2002 SILVER EAST
 11:40 AM   18748 TITANS FC OROZCO  1   TEAM USA  2   GIRLS  2007 SILVER ELITE SOUTH
 1:15 PM   28086 SWSC ELITE B01  5   MILAN ACADEMY B00 RED  0   BOYS  2000 GOLD SOUTH
 3:00 PM   28141 MAQUINA FC 01  0   MANCHESTER UNITED 3135  3   BOYS  2000 SILVER ELITE SOUTH
November 10, 2019   Sunday
 8:00 AM   27360 MANCHESTER UNITED RED  4   LEGENDS IE G02 PREMIER JF  2   GIRLS  2002 GOLD SOUTH
 10:00 AM   27060 FCA SC B02  4   SOUTHWESTERN YSC B02  2   BOYS  2002 SILVER SOUTH
 12:00 PM   20289 TITANS FC-FONTANA  12   HIGH DESERT HESPERIA WHITE  0   BOYS  2006 BRONZE DELTA
 1:40 PM   23586 TEAM USA RED  0   FC DEPORTIVO TITANS  0   BOYS  2004 GOLD SOUTH
November 16, 2019   Saturday
 9:30 AM   35073 UIFC LAGUNA FC ACADEMY     UIFC CALI UNITED SA     BOYS  2006 LEAGUE CUP
 11:00 AM   35074 TOTAL FUTBOL ACADEMY SGV     TOTAL FUTBOL ACAD SE LA     BOYS  2006 LEAGUE CUP
 12:30 PM   35071 ANTELOPE VALLEY FC B06BLK     RIVERSIDE MGFM INTER     BOYS  2006 LEAGUE CUP

A Red Circle