CSL Home Page
 

COAST SOCCER LEAGUE 2019


   
SAN BERNARDINO COMPLEX 16
Highland
TIME
 GAME  
HOME TEAM VISITING TEAM GROUP
September 22, 2019   Sunday
 8:00 AM   25811 MILAN ACADEMY B03/04 BLACK  2   FONTANA FC B2003  1   BOYS  2003 SILVER SOUTH
 10:00 AM   26416 MILAN ACADEMY G03 BLACK  0   LAZERS SC G03  4   GIRLS  2003 SILVER EAST
 12:00 PM   25979 MILAN ACADEMY B03/04 BLUE  0   LA ACADEMIA S.C. YUCAIPA  2   BOYS  2003 BRONZE EAST
 2:00 PM   28079 MILAN ACADEMY B00 RED  0   YASC SPARTANS FC B01  0   BOYS  2000 GOLD SOUTH
 4:00 PM   26786 MILAN ACADEMY B02 WHITE  3   CELTIC ACADEMY 1888  5   BOYS  2002 GOLD SOUTH
September 28, 2019   Saturday
 10:00 AM   23441 APPLE VALLEY STORMACADEMY  3   BOCA OC B04 WHITE  3   BOYS  2004 PREMIER
 11:45 AM   26652 BOCA OC B02 WHITE  1   ANTELOPE VALLEY BARCELONA  0   BOYS  2002 PREMIER
 1:45 PM   17773 MILAN ACADEMY B07 BLACK  1   MILAN ACADEMY B07 RED  2   BOYS  2007 SILVER EAST
 3:20 PM   19461 MILAN ACADEMY B06 RED  1   TOTAL FUTBOL ACAD SE LA  2   BOYS  2006 SILVER ELITE SOUTH
September 29, 2019   Sunday
 8:00 AM   17723 MILAN ACADEMY WEST 07 RED  3   FONTANA/ SAN BERNARDINO FC  1   BOYS  2007 SILVER DELTA
 10:00 AM   19808 MAGNUS FC  1   FONTANA FC B2006  4   BOYS  2006 SILVER DELTA
 11:40 AM   28059 SWSC ELITE B01  4   YASC SPARTANS FC B01  2   BOYS  2000 GOLD SOUTH
 1:40 PM   27254 CALIFORNIA ELITE SC G02  6   YASC SPARTANS FC G02  3   GIRLS  2002 PREMIER
October 5, 2019   Saturday
 8:00 AM   24303 MAGNUS FC  0   RIVERSIDE MGFM JULIO  15   BOYS  2004 BRONZE EAST
 9:45 AM   23368 MAGNUS FC  0   TEAM USA - PINK  1   GIRLS  2005 BRONZE EAST
 11:25 AM   19083 MAGNUS FC  0   CYSA PREMIER G07  8   GIRLS  2007 BRONZE EAST
 1:00 PM   20262 TITANS FC-FONTANA  6   INLAND UNITED SC LEWIS  1   BOYS  2006 BRONZE DELTA
October 6, 2019   Sunday
 8:00 AM   24907 MANCHESTER UNITED G04  2   RIVERSIDE FC - G04  2   GIRLS  2004 SILVER EAST
 9:45 AM   18208 MANCHESTER UNITED B07  8   UNIVERSAL SC HDC  1   BOYS  2007 BRONZE DELTA
 11:20 AM   27366 MANCHESTER UNITED RED  2   UNITED OC RED SD  1   GIRLS  2002 GOLD SOUTH
 1:20 PM   17816 MILAN ACADEMY B07 RED  3   LA ACADEMIA S.C. YUCAIPA  1   BOYS  2007 SILVER EAST
October 12, 2019   Saturday
 8:00 AM   31774 NVSC FUSION FC B03  3   LA ACADEMIA S.C. ZORROS  1   BOYS  2003 LEAGUE CUP
 11:00 AM   31775 LA ACADEMIA S.C. ZORROS  0   TOTAL FUTBOL ACADEMY SGV  0   BOYS  2003 LEAGUE CUP
 12:30 PM   31773 FONTANA FC B2003  1   VALLEY UNITED KHAPSALIS  0   BOYS  2003 LEAGUE CUP
 2:00 PM   31776 TOTAL FUTBOL ACADEMY SGV  0   NVSC FUSION FC B03  7   BOYS  2003 LEAGUE CUP
October 13, 2019   Sunday
 8:00 AM   31600 P2KS NEWHALL F.C  2   OXNARD PAL 4314  1   BOYS  2004 LEAGUE CUP
 9:30 AM   31603 JUGGLE THE WORLD HD  3   MAGNUS FC  2   BOYS  2004 LEAGUE CUP
 11:00 AM   31601 OXNARD PAL 4314  2   INTERNATIONAL FC B04  1   BOYS  2004 LEAGUE CUP
 12:30 PM   31604 MAGNUS FC  1   UNITED AV  7   BOYS  2004 LEAGUE CUP
 2:00 PM   31602 INTERNATIONAL FC B04  1   P2KS NEWHALL F.C  11   BOYS  2004 LEAGUE CUP
 3:30 PM   31605 UNITED AV  1   JUGGLE THE WORLD HD  2   BOYS  2004 LEAGUE CUP
October 19, 2019   Saturday
 8:00 AM   31522 FC LONG BEACH GS G05 RED  12   AC BREA G05 GOLD  0   GIRLS  2005 LEAGUE CUP
 9:30 AM   31330 INTERNATIONAL FC B05  2   SPARTANS INDUSTRY FC  0   BOYS  2005 LEAGUE CUP
 11:00 AM   31523 AC BREA G05 GOLD  0   LEGENDS IE G05 LARA  3   GIRLS  2005 LEAGUE CUP
 12:30 PM   31331 SPARTANS INDUSTRY FC  0   RIALTO FIRE SC RED  7   BOYS  2005 LEAGUE CUP
 2:00 PM   31524 LEGENDS IE G05 LARA  2   FC LONG BEACH GS G05 RED  3   GIRLS  2005 LEAGUE CUP
 3:30 PM   31332 RIALTO FIRE SC RED  0   INTERNATIONAL FC B05  2   BOYS  2005 LEAGUE CUP
October 20, 2019   Sunday
 8:00 AM   31936 LA GALAXY CV G02 RED  0   VALLEY UNITED OLLIVIERRE  1   GIRLS  2002 LEAGUE CUP
 9:30 AM   31939 HEMET JUVENTUS FC  7   DOWNTOWN LA-SC G02 WOLVES  0   GIRLS  2002 LEAGUE CUP
 11:00 AM   31937 VALLEY UNITED OLLIVIERRE  2   COLTON AMERICA SC  0   GIRLS  2002 LEAGUE CUP
 12:30 PM   31940 DOWNTOWN LA-SC G02 WOLVES  3   ANTELOPE VALLEY FC G02  0   GIRLS  2002 LEAGUE CUP
 2:00 PM   31938 COLTON AMERICA SC  1   LA GALAXY CV G02 RED  1   GIRLS  2002 LEAGUE CUP
 3:30 PM   31941 ANTELOPE VALLEY FC G02  0   HEMET JUVENTUS FC  10   GIRLS  2002 LEAGUE CUP
October 26, 2019   Saturday
 8:00 AM   31066 TOTAL FUTBOL ACADEMY SGV  5   UIFC CALI UNITED SA BLUE  0   BOYS  2006 LEAGUE CUP
 9:30 AM   31069 UIFC CORONA WOLVES FC  4   VALLEY UNITED RAMIREZ  0   BOYS  2006 LEAGUE CUP
 11:00 AM   31067 UIFC CALI UNITED SA BLUE  0   HDYSL FURY FC HD BOBADILLA  3   BOYS  2006 LEAGUE CUP
 12:30 PM   31070 VALLEY UNITED RAMIREZ  2   UNITED CENTRAL BLUE  3   BOYS  2006 LEAGUE CUP
 2:00 PM   31068 HDYSL FURY FC HD BOBADILLA  0   TOTAL FUTBOL ACADEMY SGV  10   BOYS  2006 LEAGUE CUP
 3:30 PM   31071 UNITED CENTRAL BLUE  0   UIFC CORONA WOLVES FC  7   BOYS  2006 LEAGUE CUP
October 27, 2019   Sunday
 8:00 AM   30841 TOTAL FUTBOL ACAD HOLLYWD  4   EMPIRE SC B07  1   BOYS  2007 LEAGUE CUP
 9:30 AM   31420 DOWNEY FC 05  4   COLTON AMERICA SC WHITE  2   BOYS  2005 LEAGUE CUP
 11:00 AM   30842 EMPIRE SC B07  6   UNITED - SC B07 BLUE  1   BOYS  2007 LEAGUE CUP
 12:30 PM   31421 COLTON AMERICA SC WHITE  3   BOCA JRS LA B05  0   BOYS  2005 LEAGUE CUP
 2:00 PM   30843 UNITED - SC B07 BLUE  0   TOTAL FUTBOL ACAD HOLLYWD  11   BOYS  2007 LEAGUE CUP
 3:30 PM   31422 BOCA JRS LA B05  1   DOWNEY FC 05  2   BOYS  2005 LEAGUE CUP
November 2, 2019   Saturday
 8:00 AM   31213 TOTAL FUTBOL ACAD SE LA  3   GVFC VALLEY PRODIGIES FC  0   BOYS  2006 LEAGUE CUP
 9:30 AM   31237 SPARTANS FC B06  4   BF310 B2006 ACADEMY  0   BOYS  2006 LEAGUE CUP
 11:00 AM   31214 GVFC VALLEY PRODIGIES FC  2   LA UNITED FA PRE-ACADEMY  1   BOYS  2006 LEAGUE CUP
 12:30 PM   31238 BF310 B2006 ACADEMY  1   RIVERSIDE MGFM INTER  6   BOYS  2006 LEAGUE CUP
 2:00 PM   31215 LA UNITED FA PRE-ACADEMY  0   TOTAL FUTBOL ACAD SE LA  11   BOYS  2006 LEAGUE CUP
 3:30 PM   31239 RIVERSIDE MGFM INTER  3   SPARTANS FC B06  2   BOYS  2006 LEAGUE CUP
November 3, 2019   Sunday
 8:00 AM   31912 FC GOLDEN STATE B02 BLACK  2   PALM DESERT SC B02  0   BOYS  2002 LEAGUE CUP
 9:30 AM   36121 DOWNTOWN LA-SC G03  2   RIVERSIDE MGFM FURY  0   GIRLS  2003 LEAGUE CUP
 11:15 AM   31913 PALM DESERT SC B02  1   INTER-AMERICA LEONESAZTEC  3   BOYS  2002 LEAGUE CUP
 12:45 PM   36127 TOTAL FUTBOL ACADEMY SD  4   FC GOLDEN STATE SGV  0   GIRLS  2003 LEAGUE CUP
 2:30 PM   31914 INTER-AMERICA LEONESAZTEC  2   FC GOLDEN STATE B02 BLACK  1   BOYS  2002 LEAGUE CUP
November 9, 2019   Saturday
 8:00 AM   30916 CELTIC ACADEMY HARPS  3   RIVERSIDE FC - B07  1   BOYS  2007 LEAGUE CUP
 9:30 AM   30919 LA ESPERANZA  3   UNITED CENTRAL  0   BOYS  2007 LEAGUE CUP
 11:00 AM   30917 RIVERSIDE FC - B07  1   EXTREME SOCCER CLUB  2   BOYS  2007 LEAGUE CUP
 12:30 PM   30920 UNITED CENTRAL  0   DOWNTOWN LA BOYLE HEIGHT  6   BOYS  2007 LEAGUE CUP
 2:00 PM   30918 EXTREME SOCCER CLUB  3   CELTIC ACADEMY HARPS  3   BOYS  2007 LEAGUE CUP
 3:30 PM   30921 DOWNTOWN LA BOYLE HEIGHT  3   LA ESPERANZA  1   BOYS  2007 LEAGUE CUP
November 10, 2019   Sunday
 8:00 AM   31291 EMPIRE SC G06  1   DESERT ELITE STORM  0   GIRLS  2006 LEAGUE CUP
 9:30 AM   31294 OXNARD PAL  4   LA BULLS G06  0   GIRLS  2006 LEAGUE CUP
 11:00 AM   31292 DESERT ELITE STORM  2   LA SURF SO G06  0   GIRLS  2006 LEAGUE CUP
 2:00 PM   31293 LA SURF SO G06  0   EMPIRE SC G06  1   GIRLS  2006 LEAGUE CUP
November 16, 2019   Saturday
 8:00 AM   35057 HIGH DESERT HESPERIAWHITE     FC DEPORTIVO FALCONS     BOYS  2007 LEAGUE CUP
 11:30 AM   35061 TITANS FC-OROZCO     FC VALENCIA B07N (SCV)     BOYS  2007 LEAGUE CUP
 1:15 PM   35065 PUMAS USA KICKERS     TOTAL FUTBOL PRE-ACADEMY I     BOYS  2006 LEAGUE CUP
 3:00 PM   35066 AC BREA B06 PDA     EAGLES     BOYS  2006 LEAGUE CUP

A Red Circle