CSL Home Page
 

COAST SOCCER LEAGUE 2019


   
SAN BERNARDINO COMPLEX 14
Highland
TIME
 GAME  
HOME TEAM VISITING TEAM GROUP
September 28, 2019   Saturday
 8:00 AM   24868 TITANS FC - SERVITAS  1   CELTIC HOOPS  3   GIRLS  2004 SILVER EAST
 9:45 AM   20260 TITANS FC-FONTANA  5   HDYSL FURY FC HD BOBADILLA  3   BOYS  2006 BRONZE DELTA
 11:30 AM   17722 FONTANA/ SAN BERNARDINO FC  0   CELTIC SHAMROCK B07  2   BOYS  2007 SILVER DELTA
 1:05 PM   23667 FCA SC B04  2   TEAM USA WHITE  1   BOYS  2004 SILVER ELITE SOUTH
September 29, 2019   Sunday
 8:00 AM   23330 TITANS FC  1   SD REAL MADRID BEAUMONT G05GILMET  1   GIRLS  2005 BRONZE EAST
 9:40 AM   27500 TITANS FC  1   MILAN ACADEMY SOUTHG02INJR  4   GIRLS  2002 SILVER EAST
 11:40 AM   18736 TITANS FC OROZCO  3   APPLE VALLEY STORM RED G07  0   GIRLS  2007 SILVER ELITE SOUTH
 1:15 PM   22378 TITANS FC-OROZCO  6   OLIMPUS FC B05-CRUZEIRO  0   BOYS  2005 BRONZE DELTA
October 6, 2019   Sunday
 8:00 AM   26015 MILAN ACADEMY WEST B03RED  3   LA ACADEMIA SC HAWKS  1   BOYS  2003 BRONZE EAST
 10:00 AM   19845 MAGNUS FC  2   RIALTO FIRE SC  4   BOYS  2006 SILVER DELTA
 11:35 AM   17760 MILAN ACADEMY WEST 07 RED  4   CELTIC SHAMROCK B07  2   BOYS  2007 SILVER DELTA
October 12, 2019   Saturday
 8:00 AM   31843 LAZERS SC G03  0   DOWNEY FC 03  1   GIRLS  2003 LEAGUE CUP
 11:00 AM   31844 DOWNEY FC 03  1   FUTBOL FOUNDATION G03 JS  2   GIRLS  2003 LEAGUE CUP
 12:30 PM   31737 ACADEMIA FCLA B03  0   PALM DESERT SC B03 BLUE  0   BOYS  2003 LEAGUE CUP
 2:00 PM   31845 FUTBOL FOUNDATION G03 JS  1   LAZERS SC G03  0   GIRLS  2003 LEAGUE CUP
October 13, 2019   Sunday
 10:00 AM   23375 MAGNUS FC  0   LA ACADEMIA SC BEARDOWN  6   GIRLS  2005 BRONZE EAST
 11:40 AM   19120 MAGNUS FC  3   YASC SPARTANS FC G07  4   GIRLS  2007 BRONZE EAST
 1:15 PM   22845 TEAM USA RED  2   OXNARD PAL SC G12  1   GIRLS  2005 GOLD
October 19, 2019   Saturday
 8:00 AM   31489 LA SURF LC G05 WHITE  4   FUTBOL FOUNDATION G05 JV  1   GIRLS  2005 LEAGUE CUP
 9:30 AM   31486 FUTBOL FOUNDATION G05 GP  3   UNITED RC BLUE  1   GIRLS  2005 LEAGUE CUP
 11:00 AM   31490 FUTBOL FOUNDATION G05 JV  0   RIVERSIDE FC - G05 ALCARA  1   GIRLS  2005 LEAGUE CUP
 12:30 PM   31487 UNITED RC BLUE  1   WEST COVINA FC ATHLETICS  1   GIRLS  2005 LEAGUE CUP
 2:00 PM   31491 RIVERSIDE FC - G05 ALCARA  3   LA SURF LC G05 WHITE  4   GIRLS  2005 LEAGUE CUP
 3:30 PM   31488 WEST COVINA FC ATHLETICS  1   FUTBOL FOUNDATION G05 GP  0   GIRLS  2005 LEAGUE CUP
October 20, 2019   Sunday
 8:00 AM   31282 SANTA PAULA FC XTREME  5   LA ESPERANZA  0   GIRLS  2006 LEAGUE CUP
 11:00 AM   31283 LA ESPERANZA  0   SANTA MONICA UTD G06 WHITE  6   GIRLS  2006 LEAGUE CUP
 12:30 PM   31286 SELECT CITIEAVALANCHE RED  0   RIVERSIDE FC - G06 SILVA  3   GIRLS  2006 LEAGUE CUP
 2:00 PM   31284 SANTA MONICA UTD G06 WHITE  2   SANTA PAULA FC XTREME  1   GIRLS  2006 LEAGUE CUP
October 26, 2019   Saturday
 8:00 AM   31102 SPARTANS APYSL  4   FC VALENCIA B06N (SCV)  0   BOYS  2006 LEAGUE CUP
 9:30 AM   31105 LA GALAXY CV B06 RED  4   CULVER CITY FC B06  1   BOYS  2006 LEAGUE CUP
 11:00 AM   31103 FC VALENCIA B06N (SCV)  1   FC DEP REAL SAN PEDRO  2   BOYS  2006 LEAGUE CUP
 12:30 PM   31106 CULVER CITY FC B06  0   SANTA ANA UNITED  4   BOYS  2006 LEAGUE CUP
 2:00 PM   31104 FC DEP REAL SAN PEDRO  2   SPARTANS APYSL  1   BOYS  2006 LEAGUE CUP
 3:30 PM   31107 SANTA ANA UNITED  0   LA GALAXY CV B06 RED  2   BOYS  2006 LEAGUE CUP
November 2, 2019   Saturday
 8:00 AM   35098 BOCA JRS LA B04 WHITE  1   ANAHEIM FC B2004  2   BOYS  2004 LEAGUE CUP
 9:45 AM   35099 GLENDALE FC / CAL FC  3   WEST COAST ELITE-BLACK  2   BOYS  2004 LEAGUE CUP
 11:30 AM   35100 CELTIC HOOPS B04  3   LA GALAXYBAKERSFIELD MILLER  2   BOYS  2004 LEAGUE CUP
 1:15 PM   35101 FC DEPORTIVO WARRIORS  4   FONTANA FC ACADEMY 04  1   BOYS  2004 LEAGUE CUP
 3:00 PM   35102 FC VALENCIA B04 SWAP SGV  2   BYSC B04 SYL  3   BOYS  2004 LEAGUE CUP
November 3, 2019   Sunday
 8:00 AM   23631 TEAM USA B04 BLACK  3   FONTANA FC ACADEMY 04  7   BOYS  2004 SILVER ELITE SOUTH
 9:45 AM   23622 TEAM USA WHITE  3   XPLOSION SC B04  2   BOYS  2004 SILVER ELITE SOUTH
 11:30 AM   24734 TEAM USA SC  0   DESERT ELITE FC NATIVES  6   GIRLS  2004 SILVER ELITE SOUTH
 1:15 PM   19830 MAGNUS FC  0   RIVERSIDE FC - B06 ONTARI  6   BOYS  2006 SILVER DELTA
 2:50 PM   22466 HEMET THE ESCOLA - REDLANDS  0   CYSA PREMIER B05 ES  9   BOYS  2005 BRONZE EAST
November 9, 2019   Saturday
 8:00 AM   30928 FUTBOL LEGACY WOLVES NWLK  2   COASTAL VALLEY MORELIA B07  0   BOYS  2007 LEAGUE CUP
 9:30 AM   30931 GLENDALE FC B2007 RED  1   UIFC ATLETICO PREMIER FC  0   BOYS  2007 LEAGUE CUP
 11:00 AM   30929 COASTAL VALLEY MORELIA B07  1   CAL WARRIORS LEGENDS FA  4   BOYS  2007 LEAGUE CUP
 12:30 PM   30932 UIFC ATLETICO PREMIER FC  1   GLENDALE FC B2007 BLACK  2   BOYS  2007 LEAGUE CUP
 2:00 PM   30930 CAL WARRIORS LEGENDS FA  0   FUTBOL LEGACY WOLVES NWLK  6   BOYS  2007 LEAGUE CUP
 3:30 PM   30933 GLENDALE FC B2007 BLACK  0   GLENDALE FC B2007 RED  9   BOYS  2007 LEAGUE CUP
November 16, 2019   Saturday
 8:00 AM   35049 BOCA OC B07 WHITE     CELTIC SHAMROCK B07     BOYS  2007 LEAGUE CUP
 9:45 AM   35070 CELTIC ST. PATRICK     BYSC B06 SYL     BOYS  2006 LEAGUE CUP
 11:30 AM   35053 AC BREA B07 PDA     UNITED OC BLUE     BOYS  2007 LEAGUE CUP
 1:15 PM   35055 UIFC LAGUNA FC     LA SURF HW B07     BOYS  2007 LEAGUE CUP
 3:00 PM   35068 SANTA MONICA UTD B06 BLUE     VENTURA FC REDS     BOYS  2006 LEAGUE CUP

A Red Circle