CSL Home Page
 

COAST SOCCER LEAGUE 2017


   
SAN BERNARDINO COMPLEX 6
Highland
TIME
 GAME  
HOME TEAM VISITING TEAM GROUP
September 9, 2017   Saturday
 8:00 AM   24678 TEAM USA WHITE  7   YASC SPARTANS FC G02 BLK  1   GIRLS  2002 BRONZE SOUTH
 9:45 AM   22065 TEAM USA  1   NOTT'S FOREST FC G03 RED  1   GIRLS  2003 GOLD
 11:25 AM   27144 TFA - I.E. BARCA  1   MILAN ACADEMY WEST G00 RE  0   GIRLS  2000 SILVER ELITE SOUTH
 1:25 PM   18741 FONTANA FC PACO  0   INTER-AMERICA FCMT B04  1   BOYS  2004 SILVER ELITE SOUTH
 3:00 PM   23452 FONTANA FC B02  1   MILAN ACADEMY B02 BLACK  2   BOYS  2002 SILVER EAST
September 10, 2017   Sunday
 8:00 AM   24751 AC BREA B01 RED  8   COLTON AMERICA ACADEMY  1   BOYS  2001 PREMIER
 10:00 AM   26223 AC BREA B00 RED  1   FULLERTON RANGERS B00 WHI  3   BOYS  2000 PREMIER
 12:00 PM   24775 OUSL CRUSADERS B01 WHITE  7   ANAHEIM FC PDA 2001  2   BOYS  2001 PREMIER
 2:00 PM   24781 FC GOLDEN STATE B01 JB  2   FRAM BRITTON  3   BOYS  2001 PREMIER
 4:00 PM   20733 XPLOSION SC B03  1   FRAM BRITTON  4   BOYS  2003 PREMIER
September 16, 2017   Saturday
 8:00 AM   24982 SWSC ELITE B01  3   IU MORENO VALLEY SC CHRIS  2   BOYS  2001 SILVER ELITE SOUTH
 10:00 AM   27444 CORINTHIANS G99 BLACK  2   FRAM FERREN  0   GIRLS  1999 PREMIER
 12:10 PM   27428 GREATER LB FURY  2   EAGLES BLACK  2   GIRLS  1999 PREMIER
 2:00 PM   27447 IE SURF G99 PREMIER TS  4   SANTA BARBARA SC WHITE  1   GIRLS  1999 PREMIER
September 17, 2017   Sunday
 8:00 AM   24699 TEAM USA WHITE  3   AVSC STORM RED G02  0   GIRLS  2002 BRONZE SOUTH
 9:45 AM   26750 COLTON AMERICA SC WHITE  1   MANCHESTER UNITED B00  2   BOYS  2000 SILVER EAST
 11:45 AM   27273 FONTANA FC G2000  9   LA ACADEMIA S.C. YUCAIPA  0   GIRLS  2000 SILVER EAST
 1:45 PM   23144 FC GOLDEN STATE EAST  3   HG EAGLES  5   BOYS  2002 GOLD SOUTH
 3:30 PM   19024 JUGGLE THE WORLD  0   LA ACADEMIA S.C. ATHLETIC  4   BOYS  2004 SILVER EAST
September 23, 2017   Saturday
 8:00 AM   20465 TITANS FC  0   YASC SPARTANS FC G04 BLAC  1   GIRLS  2004 BRONZE EAST
 9:35 AM   27922 MAGNUS FC  1   SPARTANS FC STRIKER  3   GIRLS  1998 GOLD SOUTH
 11:35 AM   20860 FC MAN UNITED B03 RED  3   SOUTHWESTERN YSC 1275  3   BOYS  2003 GOLD SOUTH
 1:15 PM   17279 TITANS MOUNTAINS FC  1   IU MORENO VALLEY SC FRANC  2   BOYS  2005 BRONZE EAST
 2:55 PM   24730 COLTON AMERICA ACADEMY  3   DOWNEY FC UNITED B01  2   BOYS  2001 PREMIER
September 24, 2017   Sunday
 8:00 AM   18044 MAMBA FC G05  0   LA MIRADA FC G05 LAMBERT  0   GIRLS  2005 SILVER SOUTH
 9:40 AM   27588 OXNARD WAVE SC  1   SWSC ELITE B/99 BETO  2   BOYS  1998 PREMIER
 11:45 AM   16832 TEAM USA RED  0   LA MISSIONERO NIDO AGUILA  5   BOYS  2005 SILVER EAST
 1:20 PM   27004 SOCAL ACADEMY G00 CHAVEZ  1   BREAKERS G00 BLACK  1   GIRLS  2000 PREMIER
 3:15 PM   19397 LA MISIONEROS HESPERIA FC  4   OLIMPUS FC SAN BARCELONA  1   BOYS  2004 BRONZE DELTA
September 30, 2017   Saturday
 8:00 AM   24708 TEAM USA WHITE  13   INLAND PREMIER FC  1   GIRLS  2002 BRONZE SOUTH
 9:45 AM   21157 TEAM USA  6   AVSC STORM ELITE B03  1   BOYS  2003 SILVER EAST
 11:25 AM   24324 TEAM USA RED  2   IE SURF G02 JON  0   GIRLS  2002 SILVER EAST
 1:15 PM   19403 OLIMPUS FC SAN BARCELONA  1   IE SURF B04 ZAKHIR  3   BOYS  2004 BRONZE DELTA
 3:00 PM   21615 OLIMPUS FC B03  0   PALM DESERT SC B03 BLUE  6   BOYS  2003 BRONZE EAST
October 1, 2017   Sunday
 8:00 AM   26973 TEAM USA  1   MILAN ACADEMY G00 RED  2   GIRLS  2000 PREMIER
 10:00 AM   21616 OLIMPUS FC B03  4   YASC SPARTANS FC B03  0   BOYS  2003 BRONZE EAST
 11:30 AM   23480 MANCHESTER UNITED B02  4   IE SURF B02 OROZCO  3   BOYS  2002 SILVER EAST
 1:15 PM   24672 MAMBA FC G02  3   YASC SPARTANS FC G02 BLK  1   GIRLS  2002 BRONZE SOUTH
October 7, 2017   Saturday
 9:35 AM   19437 TEAM USA WHITE  9   RIALTO FIRE SC  0   BOYS  2004 BRONZE DELTA
 11:10 AM   17970 TEAM USA RED  3   DESERT ELITE FC NATIVES  0   GIRLS  2005 SILVER EAST
 1:00 PM   24060 BYSC CORONA G02 ACADEMY  2   LA PREMIER FC 2002  0   GIRLS  2002 PREMIER
 4:30 PM   26216 AC BREA B00 RED  4   FC MAN UNITED B00 RED  0   BOYS  2000 PREMIER
October 8, 2017   Sunday
 8:00 AM   27690 TEAM USA  3   FOOTHILL STORM SC B99/00  2   BOYS  1998 GOLD SOUTH
 10:00 AM   22094 TEAM USA  0   LA PREMIER FC 2003  1   GIRLS  2003 GOLD
 11:40 AM   26761 TEAM USA RED  4   HEMET JUVENTUS B2000  4   BOYS  2000 SILVER EAST
 1:40 PM   24367 TEAM USA RED  2   LEGACY FC DBSL  4   GIRLS  2002 SILVER EAST
October 14, 2017   Saturday
 8:00 AM   27472 FRAM FERREN  1   CORINTHIANS G99 BLACK  1   GIRLS  1999 PREMIER
 10:00 AM   19942 SIMI VALLEY ECLIPSE  0   NOTT'S FOREST FC G04 RED  1   GIRLS  2004 GOLD
 11:45 AM   22033 CC AZTECS G03  0   SIMI VALLEY ECLIPSE  3   GIRLS  2003 PREMIER
 1:30 PM   20702 FC GOLDEN STATE 2003  0   CC AZTECS B03 DA  1   BOYS  2003 PREMIER
 3:15 PM   26217 SANTA BARBARA SC PREMIER  3   AC BREA B00 RED  2   BOYS  2000 PREMIER
October 15, 2017   Sunday
 8:00 AM   26709 TEAM USA RED  2   LA ACADEMIA SC TIGRES  3   BOYS  2000 SILVER EAST
 10:00 AM   16604 COLTON AMERICA SC  3   FOOTHILL STORM  1   BOYS  2005 SILVER ELITE SOUTH
 11:30 AM   17376 MILAN ACADEMY WEST RED 05  2   CORINTHIANS B05 RED  4   BOYS  2005 BRONZE GAMMA
 1:15 PM   23462 MILAN ACADEMY WEST RED  1   HIGH DESERT HESPERIA BLUE  0   BOYS  2002 SILVER EAST
November 4, 2017   Saturday
 8:00 AM   26623 FONTANA FC B2000  0   YASC SPARTANS FC B00  3   BOYS  2000 SILVER ELITE EAST
 10:00 AM   27305 FONTANA FC G2000  4   HDYSL FURY F.C.-HD  2   GIRLS  2000 SILVER EAST
 12:05 PM   35085 COLTON AMERICA SC ACADEMY  1   CYSA LA LAJA  2   BOYS  2003 LEAGUE CUP
 1:45 PM   35107 LA UNITED FA ACADEMY DA  3   AVFC BARCELONA  0   BOYS  2002 LEAGUE CUP
November 5, 2017   Sunday
 8:00 AM   31357 FUTBOL LEGACY COMPTON ELI  0   CALIFORNIA ELITE SC B00  1   BOYS  2000 LEAGUE CUP
 9:30 AM   31718 UNITED IE BLUE  0   ORANGE COUNTY UNITED G05  0   GIRLS  2005 LEAGUE CUP
 11:00 AM   31358 CALIFORNIA ELITE SC B00  0   WEST COAST ELITE FC BLACK  0   BOYS  2000 LEAGUE CUP
 12:30 PM   31717 SOUTH VALLEY G05 CHAMBERS  0   UNITED IE BLUE  1   GIRLS  2005 LEAGUE CUP
 2:00 PM   31359 WEST COAST ELITE FC BLACK  2   FUTBOL LEGACY COMPTON ELI  4   BOYS  2000 LEAGUE CUP
 3:30 PM   31719 ORANGE COUNTY UNITED G05  0   SOUTH VALLEY G05 CHAMBERS  5   GIRLS  2005 LEAGUE CUP
November 11, 2017   Saturday
 8:00 AM   36111 SANTA MONICA UTD G02 BLUE  2   CROWN CITY UNITED G02  1   GIRLS  2002 LEAGUE CUP
 9:45 AM   36107 IE SURF PREMIER JS  3   VC FUSION YSA M.E.  2   GIRLS  2002 LEAGUE CUP
 11:30 AM   36109 PACIFIC SC SOUTHBAY  3   LA GALAXY CV G02 WHITE  1   GIRLS  2002 LEAGUE CUP
 1:15 PM   37060 SANTA MONICA UTD G02 BLUE  0   AVSC STORM ACADEMY  2   GIRLS  2002 LEAGUE CUP
 3:00 PM   37059 PACIFIC SC SOUTHBAY  2   HEMET JUVENTUS  1   GIRLS  2002 LEAGUE CUP
November 12, 2017   Sunday
 8:00 AM   35134 RIVERSIDE MGFM ROBERTS  5   OXNARD UNITED SC  1   BOYS  2000 LEAGUE CUP
 9:45 AM   35136 RIVER VALLEY ROVERS BLUE  0   FC DEPORTIVO U.DE.G  1   BOYS  2000 LEAGUE CUP
 11:30 AM   37074 IE SURF G00 PREMIER CK  1   SOCAL ACAD G00 VILLANUEVA  0   GIRLS  2000 LEAGUE CUP
 1:15 PM   38022 FC MAN UNITED B03  1   TOTAL FUTBOL ACADEMY  3   BOYS  2003 LEAGUE CUP
 3:00 PM   36132 INTER-AMERICA HALCONES FC  0   FC DEPORTIVO U.DE.G  1   BOYS  2000 LEAGUE CUP
November 18, 2017   Saturday
 8:00 AM   36061 EAGLES  2   RIVERSIDE FC  1   GIRLS  2005 LEAGUE CUP
 9:30 AM   36063 SOCAL ACADEMY G05 GALLO  0   EAGLES WHITE  1   GIRLS  2005 LEAGUE CUP
 11:00 AM   38035 BOCA JRS. LA B99 ANDRADE  4   LA UNITED FA ACADEMY  1   BOYS  1998 LEAGUE CUP
 1:00 PM   37034 TFA - S.E. LA  4   OXNARD UNITED SC  0   GIRLS  2005 LEAGUE CUP
November 19, 2017   Sunday
 8:00 AM   36056 BF310 ACADEMY FC  4   CYSA EL VALLE  0   BOYS  2005 LEAGUE CUP
 9:30 AM   36054 FULLERTON RANGERS WHITE  3   BYSC CORONA B05 ACADEMY  1   BOYS  2005 LEAGUE CUP
 11:00 AM   36070 DOWNTOWN SC SOUTH BAY B04  1   CELTIC HOOPS B04  0   BOYS  2004 LEAGUE CUP
 1:00 PM   37030 PALM DESERT SC B05  0   CORINTHIANS SC B05  3   BOYS  2005 LEAGUE CUP
 2:45 PM   37040 CELTIC ACADEMY ST PATRICK  0   FC DEPORTIVO WARRIORS  3   BOYS  2004 LEAGUE CUP

A Red Circle