CSL Home Page
 

COAST SOCCER LEAGUE 2017


   
SAN BERNARDINO COMPLEX 13
Highland
TIME
 GAME  
HOME TEAM VISITING TEAM GROUP
September 10, 2017   Sunday
 8:00 AM   26607 TFA - I.E. RED  1   OLIMPUS FC B00 RF  0   BOYS  2000 SILVER ELITE EAST
 10:00 AM   25601 IE SURF G01 PREMIER LH  0   REBELS SC G01 ELITE (MARQ  2   GIRLS  2001 PREMIER
 12:00 PM   27006 REBELS SC ELITE 00  0   FRAM GIDNEY  1   GIRLS  2000 PREMIER
 2:00 PM   26980 SOCAL ACADEMY G00 CHAVEZ  9   TEAM USA  1   GIRLS  2000 PREMIER
 4:00 PM   27548 CORINTHIANS B99  12   WEST COVINA FC ELITE  2   BOYS  1998 PREMIER
September 16, 2017   Saturday
 8:00 AM   26089 TITANS FC  3   RIALTO FIRE SC RED  4   GIRLS  2001 BRONZE EAST
 10:00 AM   27920 MAGNUS FC  1   SAN DIEGO UNITED G99 BLK  3   GIRLS  1998 GOLD SOUTH
 12:00 PM   25816 MANCHESTER UNITED G01  0   RIVERSIDE MGFM IMPACT  5   GIRLS  2001 SILVER EAST
 1:40 PM   23890 TITANS FC B-02  2   SWSC B02  3   BOYS  2002 BRONZE EAST
 3:30 PM   26108 RIALTO FIRE  2   DESERT UNITED G01 LEGACY  5   GIRLS  2001 BRONZE EAST
September 30, 2017   Saturday
 8:00 AM   20963 TFA - IE  1   SANTA ANA DSP MONARCAS  2   BOYS  2003 SILVER ELITE SOUTH
 9:40 AM   27143 TFA - I.E. BARCA  0   FULLERTON RANGERS G00 WHI  3   GIRLS  2000 SILVER ELITE SOUTH
 11:40 AM   24953 SWSC ELITE B01  1   IE SURF B01 ACADEMY RG  5   BOYS  2001 SILVER ELITE SOUTH
 1:30 PM   25075 SOUTH BAY FALCONS  2   SOUTH BAY FALCONS FC PANT  8   BOYS  2001 SILVER ELITE WEST
 3:30 PM   24319 MANCHESTER UNITED G02  0   EMPIRE SC GU02  2   GIRLS  2002 SILVER EAST
October 14, 2017   Saturday
 8:00 AM   32149 PUMAS USA SFV 3893  5   FONTANA FC B2003  2   BOYS  2003 LEAGUE CUP
 9:30 AM   32152 LA ACADEMIA S.C. MANCHEST  2   UIFC CATRACHOS BOYS  1   BOYS  2003 LEAGUE CUP
 11:00 AM   32150 FONTANA FC B2003  2   UNITED CH - CENTRAL  0   BOYS  2003 LEAGUE CUP
 12:30 PM   32153 UIFC CATRACHOS BOYS  3   TFA - SOUTH BAY  5   BOYS  2003 LEAGUE CUP
 2:00 PM   32151 UNITED CH - CENTRAL  1   PUMAS USA SFV 3893  5   BOYS  2003 LEAGUE CUP
 3:30 PM   32154 TFA - SOUTH BAY  1   LA ACADEMIA S.C. MANCHEST  4   BOYS  2003 LEAGUE CUP
October 15, 2017   Sunday
 8:00 AM   31240 BURBANK UNITED SC  0   WORLDWIDE SOCCER ACADEMY  2   BOYS  2001 LEAGUE CUP
 9:30 AM   31237 GVFC ELITE  5   SPARTANS PASADENA UNITED  2   BOYS  2001 LEAGUE CUP
 11:00 AM   31241 WORLDWIDE SOCCER ACADEMY  0   FC UNITED BLUE  2   BOYS  2001 LEAGUE CUP
 12:30 PM   31238 SPARTANS PASADENA UNITED  1   OCU LA MAQUINA B01  3   BOYS  2001 LEAGUE CUP
 2:00 PM   31242 FC UNITED BLUE  3   BURBANK UNITED SC  2   BOYS  2001 LEAGUE CUP
 3:30 PM   31239 OCU LA MAQUINA B01  0   GVFC ELITE  3   BOYS  2001 LEAGUE CUP
October 21, 2017   Saturday
 8:00 AM   31081 DOWNTOWN SC PIRATES B02  5   HOLLYWOOD FC B2002 WHITE  0   BOYS  2002 LEAGUE CUP
 9:30 AM   31084 HIGH DESERT HESPERIA BLUE  2   YASC SPARTANS FC B02  3   BOYS  2002 LEAGUE CUP
 11:00 AM   31082 HOLLYWOOD FC B2002 WHITE  3   UNITED TC WHITE  4   BOYS  2002 LEAGUE CUP
 12:30 PM   31085 YASC SPARTANS FC B02  1   CELTIC HARPS B02  3   BOYS  2002 LEAGUE CUP
 2:00 PM   31083 UNITED TC WHITE  0   DOWNTOWN SC PIRATES B02  11   BOYS  2002 LEAGUE CUP
 3:30 PM   31086 CELTIC HARPS B02  0   HIGH DESERT HESPERIA BLUE  1   BOYS  2002 LEAGUE CUP
October 22, 2017   Sunday
 8:00 AM   31393 RIVERSIDE FC CORAS USA  2   SOUTHWESTERN YSC 6408  1   BOYS  1998 LEAGUE CUP
 9:30 AM   31396 HG EAGLES  1   RIVERSIDE MGFM ELITE  0   BOYS  1998 LEAGUE CUP
 11:00 AM   31394 SOUTHWESTERN YSC 6408  3   FUTBOL LEGACY IMPERIO  2   BOYS  1998 LEAGUE CUP
 12:30 PM   31397 RIVERSIDE MGFM ELITE  3   MOORPARK EXPRESS FLORES  2   BOYS  1998 LEAGUE CUP
 2:00 PM   31395 FUTBOL LEGACY IMPERIO  2   RIVERSIDE FC CORAS USA  1   BOYS  1998 LEAGUE CUP
 3:30 PM   31398 MOORPARK EXPRESS FLORES  0   HG EAGLES  1   BOYS  1998 LEAGUE CUP
October 28, 2017   Saturday
 8:00 AM   22702 COLTON AMERICA SC  0   RIALTO FIRE FCF  0   GIRLS  2003 BRONZE EAST
 9:40 AM   23163 COLTON AMERICA SC  2   AC BREA B02 RED  5   BOYS  2002 GOLD SOUTH
 11:25 AM   21647 SANTA ANA DSP CHIVAS ACAD  2   OLIMPUS FC B03  1   BOYS  2003 BRONZE EAST
 1:05 PM   21182 COLTON AMERICA SC WHITE  0   TEAM USA  3   BOYS  2003 SILVER EAST
 3:00 PM   21599 OLIMPUS FC B03-CRUZAIRO  9   HDYSL FURY FC- HD  0   BOYS  2003 BRONZE DELTA
October 29, 2017   Sunday
 8:00 AM   31179 XPLOSION SC B02  1   CELTIC ACADEMY 1888  1   BOYS  2002 LEAGUE CUP
 9:30 AM   31189 COLTON AMERICA SC  3   FC GOLDEN STATE 2002 WEST  6   BOYS  2002 LEAGUE CUP
 11:00 AM   31178 FC DEPORTIVO LEON LA  2   XPLOSION SC B02  4   BOYS  2002 LEAGUE CUP
 12:30 PM   31190 FC GOLDEN STATE 2002 WEST  0   SIMI VALLEY ECLIPSE  1   BOYS  2002 LEAGUE CUP
 2:00 PM   31177 CELTIC ACADEMY 1888  9   FC DEPORTIVO LEON LA  0   BOYS  2002 LEAGUE CUP
 3:30 PM   31191 SIMI VALLEY ECLIPSE  1   COLTON AMERICA SC  2   BOYS  2002 LEAGUE CUP
November 4, 2017   Saturday
 8:00 AM   35098 HG EAGLES  1   RIVERSIDE MGFM ASSAULT  2   BOYS  2002 LEAGUE CUP
 9:45 AM   35097 AVSC STORM ACADEMY  2   FC DEPORTIVO U.DE.G  1   BOYS  2002 LEAGUE CUP
 11:30 AM   35100 RIVERSIDE MGFM ROBERTS  0   FONTANA FC B02 MATHEW  6   BOYS  2002 LEAGUE CUP
 1:15 PM   35101 DESERT UNITED COACHELLA  3   HOLLYWOOD FC B2002 GREY  0   BOYS  2002 LEAGUE CUP
 3:00 PM   35102 UIFC LAGUNA FC ACADEMY  1   BOCA JRS LA B02  5   BOYS  2002 LEAGUE CUP
November 5, 2017   Sunday
 7:30 AM   31420 BRM  3   HG EAGLES  2   BOYS  1998 LEAGUE CUP
 9:00 AM   31423 DESERT UNITED VERONA  3   DOWNTOWN SC B99 5002  1   BOYS  1998 LEAGUE CUP
 10:30 AM   31421 HG EAGLES  4   TEAM USA  2   BOYS  1998 LEAGUE CUP
 12:05 PM   31424 DOWNTOWN SC B99 5002  2   RIVER VALLEY ROVERS DEPOR  1   BOYS  1998 LEAGUE CUP
 1:30 PM   31422 TEAM USA  0   BRM  0   BOYS  1998 LEAGUE CUP
 3:00 PM   31425 RIVER VALLEY ROVERS DEPOR  4   DESERT UNITED VERONA  2   BOYS  1998 LEAGUE CUP
November 11, 2017   Saturday
 8:00 AM   36082 DOWNTOWN SC MACARTHUR B03  2   CORINTHIANS SC B03  4   BOYS  2003 LEAGUE CUP
 9:30 AM   36098 BOCA OC B02 WHITE  4   FONTANA FC B02 MATHEW  0   BOYS  2002 LEAGUE CUP
 11:15 AM   36114 DOWNEY FC UNITED B01  3   HG EAGLES  2   BOYS  2001 LEAGUE CUP
 1:00 PM   37045 FRAM BRITTON  1   FULLERTON RANGERS B03 WHI  2   BOYS  2003 LEAGUE CUP
 2:45 PM   27283 FONTANA FC G2000  1   DESERT ELITE FC NATIVES  1   GIRLS  2000 SILVER EAST
November 12, 2017   Sunday
 8:00 AM   35065 CELTIC ACADEMY HARPS  1   FC DEPORTIVO INDEPENDIENT  0   BOYS  2004 LEAGUE CUP
 9:30 AM   35066 SPARTANS FC SAN LORENZO  5   DOWNTOWN SC PIRATES B04  2   BOYS  2004 LEAGUE CUP
 11:00 AM   35067 TFA - SFV  2   CORINTHIANS SC B04  1   BOYS  2004 LEAGUE CUP
 12:30 PM   35068 FONTANA FC PACO  1   BYSC CORONA B04 WHITE  2   BOYS  2004 LEAGUE CUP
 2:00 PM   35069 AVSC STORM ACADEMY B04  2   FC DEPORTIVO TITANS  0   BOYS  2004 LEAGUE CUP
 3:30 PM   35070 TFA - SFV BLUE  1   PALM DESERT SC B04  2   BOYS  2004 LEAGUE CUP
November 18, 2017   Saturday
 8:00 AM   36057 SOCAL ACADEMY G05 HAZELL  2   SIMI VALLEY ECLIPSE  0   GIRLS  2005 LEAGUE CUP
 9:30 AM   36059 TFA - S.E. LA  2   AVSC STORM ACADEMY G05  1   GIRLS  2005 LEAGUE CUP
 11:00 AM   38043 SOCAL ACADEMY G00 CHAVEZ  2   IE SURF G00 PREMIER CK  1   GIRLS  2000 LEAGUE CUP
 1:00 PM   37033 SOCAL ACADEMY G05 HAZELL  1   SANTA MONICA UTD G05 BLUE  0   GIRLS  2005 LEAGUE CUP

A Red Circle