CSL Home Page
 

COAST SOCCER LEAGUE 2017


   
SAN BERNARDINO COMPLEX 15
Highland
TIME
 GAME  
HOME TEAM VISITING TEAM GROUP
September 10, 2017   Sunday
 8:00 AM   21562 OLIMPUS FC B03-CRUZAIRO  7   HIGH DESERT HESPERIA BLUE  0   BOYS  2003 BRONZE DELTA
 9:30 AM   17288 OLIMPUS FC B05  2   TITANS MOUNTAINS FC  0   BOYS  2005 BRONZE EAST
 11:15 AM   27574 LA PREMIER FC LAFA 1999  4   LA UNITED FA ACADEMY  4   BOYS  1998 PREMIER
 1:15 PM   22050 OLIMPUS FC -USA PREMIER  3   IE SURF G03 LARA  1   GIRLS  2003 GOLD
 3:00 PM   24686 TEAM USA WHITE  4   MAMBA FC G02  1   GIRLS  2002 BRONZE SOUTH
September 16, 2017   Saturday
 8:00 AM   25511 SOUTH BAY FALCONS ZAMBRAN  1   ACADEMIA FCLA B01  3   BOYS  2001 BRONZE WEST
 10:00 AM   26592 FONTANA FC B2000  4   OLIMPUS FC B00 RF  2   BOYS  2000 SILVER ELITE EAST
 12:00 PM   23453 FONTANA FC B02  1   MANCHESTER UNITED B02  2   BOYS  2002 SILVER EAST
 1:45 PM   21566 FONTANA FC B2003  2   OLIMPUS FC B03-CRUZAIRO  2   BOYS  2003 BRONZE DELTA
 3:25 PM   26403 FC GOLDEN STATE EAST  1   BREAKERS B00 BLACK  0   BOYS  2000 GOLD SOUTH
September 17, 2017   Sunday
 8:00 AM   23478 MANCHESTER UNITED B02  1   IU MORENO VALLEY SC GREG  5   BOYS  2002 SILVER EAST
 9:45 AM   19416 OLIMPUS FC SAN BARCELONA  0   TEAM USA WHITE  5   BOYS  2004 BRONZE DELTA
 11:20 AM   24885 SWSC ELITE B01 RON  5   CORINTHIANS SC B01  2   BOYS  2001 GOLD SOUTH
 1:20 PM   26598 OLIMPUS FC B00 RF  0   COACHELLA VALLEY SC B00  5   BOYS  2000 SILVER ELITE EAST
 3:20 PM   27945 MANCHESTER UNITED G99  2   NHB BLACK  1   GIRLS  1998 GOLD SOUTH
September 24, 2017   Sunday
 8:00 AM   20475 TITANS FC  0   RIALTO FIRE G04 SC  2   GIRLS  2004 BRONZE EAST
 9:35 AM   26091 TITANS FC  0   HDYSL FURY FC HD  7   GIRLS  2001 BRONZE EAST
 11:35 AM   26096 MAGNUS FC  1   DESERT UNITED G01 LEGACY  3   GIRLS  2001 BRONZE EAST
 1:35 PM   23892 TITANS FC B-02  0   PALM DESERT SC B02  7   BOYS  2002 BRONZE EAST
September 30, 2017   Saturday
 8:00 AM   20462 MANCHESTER UNITED G04  1   YASC SPARTANS FC G04  4   GIRLS  2004 BRONZE EAST
 10:00 AM   27578 LA PREMIER FC LAFA 1999  3   CORINTHIANS B99  5   BOYS  1998 PREMIER
 12:00 PM   24093 LA GALAXY BAKERSFIELD G02  1   BREAKERS G02 BLACK  2   GIRLS  2002 PREMIER
 1:45 PM   24098 YASC SPARTANS FC G02  2   LIVERPOOL G2002 KEALALUHI  2   GIRLS  2002 PREMIER
 3:30 PM   26605 OLIMPUS FC B00 RF  1   MILAN ACADEMY B00 RED  2   BOYS  2000 SILVER ELITE EAST
October 1, 2017   Sunday
 8:00 AM   22064 TEAM USA  1   SAN DIEGO UNITED G03 BLK  3   GIRLS  2003 GOLD
 9:40 AM   24794 LA UNITED FA ACADEMY  1   FC GOLDEN STATE B01 JB  2   BOYS  2001 PREMIER
 11:40 AM   24721 ANAHEIM FC PDA 2001  0   OXNARD PAL  1   BOYS  2001 PREMIER
 1:40 PM   24742 SOUTH BAY UNITED  2   COLTON AMERICA ACADEMY  5   BOYS  2001 PREMIER
October 7, 2017   Saturday
 8:00 AM   17535 FONTANA FC TAPATIO  4   IE SURF B05 ALEX  2   BOYS  2005 BRONZE OMEGA
 9:30 AM   23161 FONTANA FC B02 MATHEW  3   UIFC LAGUNA FC ACADEMY  3   BOYS  2002 GOLD SOUTH
 11:15 AM   18734 FONTANA FC PACO  1   TEAM USA RED  0   BOYS  2004 SILVER ELITE SOUTH
 12:50 PM   17259 FONTANA FC PACO 05  4   AVSC STORM BLACK B05  1   BOYS  2005 BRONZE DELTA
 2:25 PM   23168 FC GOLDEN STATE EAST  0   AC BREA B02 RED  1   BOYS  2002 GOLD SOUTH
October 8, 2017   Sunday
 8:00 AM   21593 FONTANA FC B2003  2   HDYSL FURY FC- HD  0   BOYS  2003 BRONZE DELTA
 9:40 AM   23174 FC GOLDEN STATE EAST  0   CYSA LA LAJA  2   BOYS  2002 GOLD SOUTH
 11:25 AM   26619 FONTANA FC B2000  2   COACHELLA VALLEY SC B00  3   BOYS  2000 SILVER ELITE EAST
October 14, 2017   Saturday
 9:30 AM   31837 RIVERSIDE FC  2   SANTA BARBARA SC RED  1   GIRLS  2003 LEAGUE CUP
 12:30 PM   31838 SANTA BARBARA SC RED  2   GLENDALE FC  3   GIRLS  2003 LEAGUE CUP
 2:00 PM   31836 MILAN ACADEMY WHITE G03  0   PACIFIC SC LOS ALAMITOS  5   GIRLS  2003 LEAGUE CUP
 3:30 PM   31839 GLENDALE FC  1   RIVERSIDE FC  2   GIRLS  2003 LEAGUE CUP
October 15, 2017   Sunday
 8:00 AM   31243 PALM DESERT SC B01  0   SPARTANS AZTECAS DE ORO  0   BOYS  2001 LEAGUE CUP
 9:30 AM   31249 GVFC JR 25  10   HEMET JUVENTUS  1   BOYS  2001 LEAGUE CUP
 11:00 AM   31244 SPARTANS AZTECAS DE ORO  4   LA GALAXY CV B01 BLACK  4   BOYS  2001 LEAGUE CUP
 12:30 PM   31250 HEMET JUVENTUS  0   COASTAL VALLEY FORCE SB  8   BOYS  2001 LEAGUE CUP
 2:00 PM   31245 LA GALAXY CV B01 BLACK  0   PALM DESERT SC B01  1   BOYS  2001 LEAGUE CUP
 3:30 PM   31251 COASTAL VALLEY FORCE SB  1   GVFC JR 25  4   BOYS  2001 LEAGUE CUP
October 21, 2017   Saturday
 8:00 AM   31105 SOUTHWESTERN YSC 4174  0   FC CAL VELOCITY CHINO  1   BOYS  2002 LEAGUE CUP
 9:30 AM   31114 P2KS CHELSEA GS  1   FC DEP. INDEPENDIENTE  2   BOYS  2002 LEAGUE CUP
 11:00 AM   31106 FC CAL VELOCITY CHINO  3   BURBANK UNITED SC  2   BOYS  2002 LEAGUE CUP
 12:30 PM   31115 FC DEP. INDEPENDIENTE  0   UNITED HDC-VV  0   BOYS  2002 LEAGUE CUP
 2:00 PM   31107 BURBANK UNITED SC  1   SOUTHWESTERN YSC 4174  5   BOYS  2002 LEAGUE CUP
 3:30 PM   31116 UNITED HDC-VV  0   P2KS CHELSEA GS  2   BOYS  2002 LEAGUE CUP
October 22, 2017   Sunday
 8:00 AM   31387 OCU LA MAQUINA B98  4   DESERT COMMUNITIES  3   BOYS  1998 LEAGUE CUP
 9:30 AM   31390 MSA FC UNITED  4   FC GOLDEN STATE B99 BLACK  0   BOYS  1998 LEAGUE CUP
 11:00 AM   31388 DESERT COMMUNITIES  1   DOWNTOWN SC B99 6135  3   BOYS  1998 LEAGUE CUP
 12:30 PM   31391 FC GOLDEN STATE B99 BLACK  1   BYSC SOUTH B1998  3   BOYS  1998 LEAGUE CUP
 2:00 PM   31389 DOWNTOWN SC B99 6135  5   OCU LA MAQUINA B98  4   BOYS  1998 LEAGUE CUP
 3:30 PM   31392 BYSC SOUTH B1998  2   MSA FC UNITED  1   BOYS  1998 LEAGUE CUP
October 28, 2017   Saturday
 8:00 AM   30791 PALM DESERT SC B04 BLUE  2   UNITED IE  1   BOYS  2004 LEAGUE CUP
 9:30 AM   30657 OLIMPUS FC B05  0   SPARTANS APYSL  4   BOYS  2005 LEAGUE CUP
 11:00 AM   30790 OXNARD UNITED SC  3   PALM DESERT SC B04 BLUE  0   BOYS  2004 LEAGUE CUP
 12:30 PM   30655 SPARTANS APYSL  4   FC GOLDEN STATE B05 WHITE  0   BOYS  2005 LEAGUE CUP
 2:00 PM   30792 UNITED IE  1   OXNARD UNITED SC  4   BOYS  2004 LEAGUE CUP
 3:30 PM   30656 FC GOLDEN STATE B05 WHITE  0   OLIMPUS FC B05  3   BOYS  2005 LEAGUE CUP
October 29, 2017   Sunday
 8:00 AM   31155 EMPIRE SC B02  3   CYSA LA LAJA  1   BOYS  2002 LEAGUE CUP
 9:30 AM   32047 PACIFIC SC LADERA RANCH  6   HIGH DESERT-HESPERIAWHITE  3   GIRLS  2001 LEAGUE CUP
 11:00 AM   31154 LIGHTNING SC  1   EMPIRE SC B02  0   BOYS  2002 LEAGUE CUP
 12:30 PM   32048 HIGH DESERT-HESPERIAWHITE  2   UNITED - SC G01  4   GIRLS  2001 LEAGUE CUP
 2:00 PM   31153 CYSA LA LAJA  0   LIGHTNING SC  0   BOYS  2002 LEAGUE CUP
 3:30 PM   32049 UNITED - SC G01  0   PACIFIC SC LADERA RANCH  3   GIRLS  2001 LEAGUE CUP
November 4, 2017   Saturday
 8:00 AM   35092 DMS11 ACADEMY B2003  2   FUTBOL FOUNDATION SC - AW  1   BOYS  2003 LEAGUE CUP
 9:30 AM   31756 CELTIC ST. PATRICK  2   CC AZTECS G04  2   GIRLS  2004 LEAGUE CUP
 11:00 AM   35094 FC MAN UNITED B03  2   XOLOS ACADEMY FC OXNARD  0   BOYS  2003 LEAGUE CUP
 12:30 PM   31757 CC AZTECS G04  4   UNITED SOUTH BAY  3   GIRLS  2004 LEAGUE CUP
 2:00 PM   35096 XPLOSION SC B03  2   IE SURF B03 SALOMON  1   BOYS  2003 LEAGUE CUP
 3:30 PM   31758 UNITED SOUTH BAY  0   CELTIC ST. PATRICK  1   GIRLS  2004 LEAGUE CUP
November 5, 2017   Sunday
 7:30 AM   31411 DOWNTOWN SC B99 BLACK  1   DOWNTOWN SC B99 6135  1   BOYS  1998 LEAGUE CUP
 9:00 AM   31414 VALLEY UNITED SC JACKSON  2   BYSC SOUTH B1998  0   BOYS  1998 LEAGUE CUP
 10:30 AM   31412 DOWNTOWN SC B99 6135  1   PALM DESERT SC B99  1   BOYS  1998 LEAGUE CUP
 12:05 PM   31415 BYSC SOUTH B1998  0   FC DEPORTIVO LEON LA  4   BOYS  1998 LEAGUE CUP
 1:30 PM   31413 PALM DESERT SC B99  1   DOWNTOWN SC B99 BLACK  2   BOYS  1998 LEAGUE CUP
 3:00 PM   31416 FC DEPORTIVO LEON LA  0   VALLEY UNITED SC JACKSON  4   BOYS  1998 LEAGUE CUP

A Red Circle