CSL Home Page
 

COAST SOCCER LEAGUE 2018


   
SAN BERNARDINO 12B SS
Highland
TIME
 GAME  
HOME TEAM VISITING TEAM GROUP
September 8, 2018   Saturday
 8:00 AM   12330 TEAM USA  3   AVSC STORM RED G09  5   GIRLS  2009 SILVER SOUTH
 9:15 AM   11602 TEAM USA RED  2   HDYSL FURY FC-HD  2   BOYS  2009 BRONZE DELTA
 10:30 AM   11062 FC GOLDEN STATE 09 PDA  2   INTER-AMERICA AZTECA FC  3   BOYS  2009 SILVER ELITE SOUTH
 11:45 AM   10327 TEAM USA RED  3   CYSA PREMIER ACADEMY  0   BOYS  2010 BRONZE EAST
September 15, 2018   Saturday
 8:00 AM   14228 TEAM USA G08  2   LEGENDS IE G08 URBANO J  2   GIRLS  2008 SILVER SOUTH
 9:30 AM   12319 TEAM USA  6   AC BREA G09 RED  2   GIRLS  2009 SILVER SOUTH
 10:45 AM   11610 TEAM USA BLUE  0   RIVERSIDE FC  6   BOYS  2009 BRONZE DELTA
 12:00 PM   11051 FC GOLDEN STATE 09 PDA  0   TOTAL FUTBOL PRE-ACADEMY  7   BOYS  2009 SILVER ELITE SOUTH
 1:15 PM   11591 TEAM USA RED  2   RIALTO FIRE SC  6   BOYS  2009 BRONZE DELTA
 2:30 PM   11671 FC GOLDEN STATE  1   FCA B09  10   BOYS  2009 BRONZE EAST
 3:45 PM   11615 FC DEPORTIVO IE LOS ROJOS  2   LEGENDS IE B09 SERRA  5   BOYS  2009 BRONZE DELTA
September 16, 2018   Sunday
 8:00 AM   12453 UIFC ELITE IE  0   RIVERSIDE CITY FC  10   GIRLS  2009 BRONZE EAST
 9:15 AM   10905 TEAM USA G10 RED  0   EMPIRE SC G10  10   GIRLS  2010 BRONZE EAST
 10:30 AM   11073 FC DEP. IE LOS ROJOS ACAD  0   TOTAL FUTBOL PRE-ACDMY II  5   BOYS  2009 SILVER ELITE SOUTH
 11:45 AM   11603 TEAM USA RED  10   FC DEPORTIVO IE LOS ROJOS  0   BOYS  2009 BRONZE DELTA
 1:00 PM   12432 BYSC CORONA G09 NAVY  7   LEGENDS IE G09 BATTISTA  0   GIRLS  2009 BRONZE EAST
 2:15 PM   11241 FC GOLDEN STATE EAST  2   CYSA PREMIER ACADEMY  5   BOYS  2009 SILVER EAST
September 22, 2018   Saturday
 8:00 AM   11617 FC DEPORTIVO IE LOS ROJOS  2   TEAM USA BLUE  10   BOYS  2009 BRONZE DELTA
 9:15 AM   11673 FC GOLDEN STATE  3   LA ACADEMIA S.C. TOWNGATE  10   BOYS  2009 BRONZE EAST
 10:30 AM   11670 TEAM USA - BLACK  10   FCA B09  1   BOYS  2009 BRONZE EAST
 11:45 AM   10311 TEAM USA RED  12   YASC SPARTANS FC B10  1   BOYS  2010 BRONZE EAST
 1:00 PM   10255 HDYSL FURY FC IE- TORNEL  4   CELTIC HARPS PRE-ACADEMY  4   BOYS  2010 BRONZE DELTA
 2:15 PM   12454 UIFC ELITE IE  1   FC VALENCIA 09 SWAP (SGV)  6   GIRLS  2009 BRONZE EAST
September 29, 2018   Saturday
 8:00 AM   11599 TEAM USA RED  1   RIVERSIDE FC  11   BOYS  2009 BRONZE DELTA
 9:15 AM   12327 TEAM USA  7   RANGERS G09 PRE-SYL  1   GIRLS  2009 SILVER SOUTH
 10:30 AM   11059 FC GOLDEN STATE 09 PDA  0   CULVER CITY FC B09  2   BOYS  2009 SILVER ELITE SOUTH
 11:45 AM   11616 TEAM USA BLUE  1   HDYSL FURY FC-HD  2   BOYS  2009 BRONZE DELTA
 1:00 PM   11076 FC DEP. IE LOS ROJOS ACAD  2   INTER-AMERICA AZTECA FC  5   BOYS  2009 SILVER ELITE SOUTH
September 30, 2018   Sunday
 8:00 AM   12440 UIFC ELITE IE  0   EMPIRE SC G09  8   GIRLS  2009 BRONZE EAST
 9:15 AM   11055 FC DEP. IE LOS ROJOS ACAD  2   TOTAL FUTBOL PRE-ACADEMY  7   BOYS  2009 SILVER ELITE SOUTH
 10:30 AM   11618 FC DEPORTIVO IE LOS ROJOS  3   HDYSL FURY FC-HD  8   BOYS  2009 BRONZE DELTA
 11:45 AM   11613 TEAM USA BLUE  3   RIALTO FIRE SC  5   BOYS  2009 BRONZE DELTA
 1:00 PM   10022 FC GOLDEN STATE 2010 EAST  5   FC GOLDEN STATE 2010  4   BOYS  2010 SILVER SOUTH
 2:15 PM   10055 FC GOLDEN STATE PIMENTEL  1   FC GOLDEN STATE B10 SOUTH  4   BOYS  2010 SILVER SOUTH
October 6, 2018   Saturday
 8:00 AM   11601 TEAM USA RED  2   TEAM USA BLUE  6   BOYS  2009 BRONZE DELTA
 9:15 AM   11061 FC GOLDEN STATE 09 PDA  2   FC DEP. IE LOS ROJOS ACAD  1   BOYS  2009 SILVER ELITE SOUTH
 10:30 AM   12329 TEAM USA  6   BYSC CORONA G09 WHITE  0   GIRLS  2009 SILVER SOUTH
 1:00 PM   11229 CYSA PREMIER ACADEMY  7   BYSC CORONA B09  1   BOYS  2009 SILVER EAST
October 7, 2018   Sunday
 8:00 AM   11693 FCA B09  8   RIVERSIDE MGFM WOLFPACK  2   BOYS  2009 BRONZE EAST
 9:15 AM   11634 TEAM USA BLUE  2   COLTON AMERICA  2   BOYS  2009 BRONZE DELTA
 10:30 AM   11686 TEAM USA - BLACK  15   IU MORENO VALLEY SC MANY  2   BOYS  2009 BRONZE EAST
 11:45 AM   11094 FC DEP. IE LOS ROJOS ACAD  4   ANAHEIM FC B2009  4   BOYS  2009 SILVER ELITE SOUTH
 1:00 PM   10287 DESERT COMM HESPERIAPUMAS  1   CELTIC HARPS PRE-ACADEMY  10   BOYS  2010 BRONZE DELTA
October 20, 2018   Saturday
 8:00 AM   11631 FC DEPORTIVO IE LOS ROJOS  4   TEAM USA RED  14   BOYS  2009 BRONZE DELTA
 9:15 AM   11695 TEAM USA - BLACK  12   RIVERSIDE MGFM WOLFPACK  2   BOYS  2009 BRONZE EAST
 10:30 AM   11641 TEAM USA BLUE  10   LEGENDS IE B09 SERRA  0   BOYS  2009 BRONZE DELTA
 11:45 AM   11687 FC GOLDEN STATE  1   IU MORENO VALLEY SC MANY  0   BOYS  2009 BRONZE EAST
 1:00 PM   11101 FC DEP. IE LOS ROJOS ACAD  5   TOTAL FUTBOL PRE-ACDMY II  1   BOYS  2009 SILVER ELITE SOUTH
 2:15 PM   10039 UIFC ELITE IE  3   TOTAL FUTBOL PRE-ACDMY II  6   BOYS  2010 SILVER SOUTH
 3:30 PM   10301 FC GOLDEN STATE EAST JORD  2   HDYSL FURY FC IE- TORNEL  6   BOYS  2010 BRONZE DELTA
October 21, 2018   Sunday
 8:00 AM   11645 TEAM USA BLUE  13   FC DEPORTIVO IE LOS ROJOS  1   BOYS  2009 BRONZE DELTA
 9:15 AM   11105 FC DEP. IE LOS ROJOS ACAD  1   TFA - SAN FERNANDO VALLEY  1   BOYS  2009 SILVER ELITE SOUTH
 10:30 AM   11626 TEAM USA RED  1   COLTON AMERICA  4   BOYS  2009 BRONZE DELTA
 11:45 AM   10934 TEAM USA G10 RED  0   CELTIC ST. PATRICK  2   GIRLS  2010 BRONZE EAST
 1:00 PM   11086 FC GOLDEN STATE 09 PDA  0   ANAHEIM FC B2009  3   BOYS  2009 SILVER ELITE SOUTH
 2:15 PM   10034 FC GOLDEN STATE 2010 EAST  4   INTER-AMERICA AZTECA FC10  7   BOYS  2010 SILVER SOUTH
 3:30 PM   11270 FC GOLDEN STATE EAST  2   OLIMPUS FC B09  0   BOYS  2009 SILVER EAST
October 27, 2018   Saturday
 8:00 AM   10914 TEAM USA G10 RED  3   BYSC CORONA G10  5   GIRLS  2010 BRONZE EAST
 9:15 AM   11700 TEAM USA - BLACK  2   LA ACADEMIA S.C. TOWNGATE  1   BOYS  2009 BRONZE EAST
 10:30 AM   12462 UIFC ELITE IE  0   BYSC CORONA G09 NAVY  6   GIRLS  2009 BRONZE EAST
 11:45 AM   11636 FC DEPORTIVO IE LOS ROJOS  0   COLTON AMERICA  12   BOYS  2009 BRONZE DELTA
 1:00 PM   11678 FCA B09  3   IU MORENO VALLEY SC FABIA  5   BOYS  2009 BRONZE EAST
 2:15 PM   11692 FC GOLDEN STATE  1   MILAN B09 WHITE  8   BOYS  2009 BRONZE EAST
 3:30 PM   10072 FC GOLDEN STATE B10 SOUTH  6   UIFC ELITE IE  1   BOYS  2010 SILVER SOUTH
October 28, 2018   Sunday
 8:00 AM   31585 SIMI VALLEY ECLIPSE BLUE  10   DESERT COMM BARSTOW CHACO  0   GIRLS  2008 LEAGUE CUP
 9:30 AM   31582 MILAN ACADEMY G08 RED  7   SANTA PAULA XTREME  0   GIRLS  2008 LEAGUE CUP
 11:00 AM   31586 DESERT COMM BARSTOW CHACO  0   CYSA PREMIER ACADEMY G08  12   GIRLS  2008 LEAGUE CUP
 12:30 PM   31583 SANTA PAULA XTREME  0   UNITED - SC G08  9   GIRLS  2008 LEAGUE CUP
 2:00 PM   31587 CYSA PREMIER ACADEMY G08  5   SIMI VALLEY ECLIPSE BLUE  1   GIRLS  2008 LEAGUE CUP
 3:30 PM   31584 UNITED - SC G08  1   MILAN ACADEMY G08 RED  0   GIRLS  2008 LEAGUE CUP
November 3, 2018   Saturday
 8:00 AM   11628 TEAM USA RED  3   LEGENDS IE B09 SERRA  5   BOYS  2009 BRONZE DELTA
 9:15 AM   11088 FC GOLDEN STATE 09 PDA  3   TOTAL FUTBOL PRE-ACDMY II  2   BOYS  2009 SILVER ELITE SOUTH
 10:30 AM   12356 TEAM USA  2   BYSC CORONA G09  0   GIRLS  2009 SILVER SOUTH
 11:45 AM   11702 TEAM USA - BLACK  2   FC GOLDEN STATE  8   BOYS  2009 BRONZE EAST
November 4, 2018   Sunday
 8:00 AM   30118 BOCA JRS LA B09  2   TEAM USA BLUE  0   BOYS  2009 LEAGUE CUP
 9:30 AM   30034 OXNARD PAL  10   AUTOBAHN SC B10 BLUE  3   BOYS  2010 LEAGUE CUP
 11:00 AM   30119 TEAM USA BLUE  2   SANTA MONICA UTD B09 WHITE  5   BOYS  2009 LEAGUE CUP
 12:30 PM   30035 AUTOBAHN SC B10 BLUE  3   CYSA PREMIER ACADEMY  2   BOYS  2010 LEAGUE CUP
 2:00 PM   30120 SANTA MONICA UTD B09 WHITE  1   BOCA JRS LA B09  11   BOYS  2009 LEAGUE CUP
 3:30 PM   30036 CYSA PREMIER ACADEMY  1   OXNARD PAL  11   BOYS  2010 LEAGUE CUP
November 10, 2018   Saturday
 8:00 AM   11696 FC GOLDEN STATE  3   RIVERSIDE MGFM WOLFPACK  3   BOYS  2009 BRONZE EAST
 9:15 AM   11629 TEAM USA BLUE  4   TEAM USA RED  0   BOYS  2009 BRONZE DELTA
 10:30 AM   11640 FC DEPORTIVO IE LOS ROJOS  0   RIVERSIDE FC  1   BOYS  2009 BRONZE DELTA
 11:45 AM   11089 FC DEP. IE LOS ROJOS ACAD  1   FC GOLDEN STATE 09 PDA  2   BOYS  2009 SILVER ELITE SOUTH
 1:00 PM   12473 UIFC ELITE IE  3   LEGENDS IE G09 BATTISTA  0   GIRLS  2009 BRONZE EAST
 2:15 PM   11689 FCA B09  1   MILAN B09 WHITE  6   BOYS  2009 BRONZE EAST
November 11, 2018   Sunday
 8:00 AM   30574 BYSC CORONA B07 WHITE  4   HDYSL FURY FC-HD CURTIN  2   BOYS  2007 LEAGUE CUP
 9:30 AM   31669 BYSC CORONA G07  0   UNITED - SC G07 BLUE  1   GIRLS  2007 LEAGUE CUP
 11:00 AM   30575 HDYSL FURY FC-HD CURTIN  3   DESERT UNITED SC B07 6684  5   BOYS  2007 LEAGUE CUP
 12:30 PM   31670 UNITED - SC G07 BLUE  0   FC VALENCIA 07 (SCV)  1   GIRLS  2007 LEAGUE CUP
 2:00 PM   30576 DESERT UNITED SC B07 6684  3   BYSC CORONA B07 WHITE  1   BOYS  2007 LEAGUE CUP
 3:30 PM   31671 FC VALENCIA 07 (SCV)  0   BYSC CORONA G07  2   GIRLS  2007 LEAGUE CUP
November 18, 2018   Sunday
 8:00 AM   35037 JUGGLE THE WORLD OLE B07     TITANS FC-OROZCO     BOYS  2007 LEAGUE CUP
 9:30 AM   35038 TFA - SAN FERNANDO VALLEY     SPARTANS FC B07     BOYS  2007 LEAGUE CUP
 11:00 AM   35039 BOCA OC B07 WHITE     FUTBOL LEGACY WOLVES NWLK     BOYS  2007 LEAGUE CUP
 3:30 PM   35042 IU MORENO VALLEY SC DANIE     DESERT UNITED SC B07 6684     BOYS  2007 LEAGUE CUP
December 1, 2018   Saturday
 8:00 AM   36003 TBA     TBA     BOYS  2010 LEAGUE CUP
 9:30 AM   36004 TBA     TBA     BOYS  2010 LEAGUE CUP
 11:00 AM   36005 TBA     TBA     BOYS  2010 LEAGUE CUP
 12:30 PM   36006 TBA     TBA     BOYS  2010 LEAGUE CUP
 2:00 PM   36007 TBA     TBA     BOYS  2010 LEAGUE CUP
 3:30 PM   36008 TBA     TBA     BOYS  2010 LEAGUE CUP
December 2, 2018   Sunday
 8:00 AM   36040 TBA     TBA     BOYS  2007 LEAGUE CUP
 9:30 AM   36039 TBA     TBA     BOYS  2007 LEAGUE CUP
 11:00 AM   36038 TBA     TBA     BOYS  2007 LEAGUE CUP
 12:30 PM   36037 TBA     TBA     BOYS  2007 LEAGUE CUP
 2:00 PM   37022 TBA     TBA     BOYS  2007 LEAGUE CUP
 3:30 PM   37024 TBA     TBA     BOYS  2007 LEAGUE CUP
December 8, 2018   Saturday
 8:00 AM   39001 TBA     TBA     BOYS  2010 LEAGUE CUP
 9:30 AM   39002 TBA     TBA     BOYS  2009 LEAGUE CUP
 11:30 AM   39024 TBA     TBA     GIRLS  2010 LEAGUE CUP
 1:00 PM   39022 TBA     TBA     GIRLS  2009 LEAGUE CUP

A Red Circle